Бувши смертельно пораненим, викликав по рації підмогу побратимам: спогади про Героя з Луцька
Дмитро Володимирович Шевчук народився 1 липня 1983 року в Оренбурзький області. Потім сім’я переїхала у місто Луцьк. До 9 класу навчався у середній школі № 8 м. Луцьк. У 1998 році став учнем Професійно-технічного училища №6 м. Луцька (нині ВСП «Волинський фаховий коледж НУХТ»). У 2001 році отримав професію радіомеханіка з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури.
Викладачі коледжу пригадують його тихим і спокійним юнаком, щирим і надзвичайно добрим. Завжди був готовим прийти на допомогу тим, хто її потребував. Спогади про Героя опублікували на сайті Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій.
У 2021 році пройшов строкову службу у лавах Збройних сил України. Отримав звання сержанта. Після закінчення служби працював на Луцькому автомобільному заводі полірувальником автомобілів.
Так склалася доля, що він поїхав працювати на Київщину. Працював у малярному цеху, далекобійником.
У 2011 році одружився з коханою дівчиною. У них народилося дві донечки. Дмитро був люблячим сином, чоловіком та турботливим батьком. Його донечки були для нього цілим всесвітом. Як і всі молоді люди мав багато планів та безліч мрій, але всі плани зруйнувала чорна дата в житті українського народу — 24 лютого 2022 року. І коли постало питання захищати свою землю, свою родину, він це зробив без вагань.
Дмитро Володимирович з першого дня війни став на захист України. Був командиром відділення 63-ї ОМБр, пізніше – головним сержантом взводу. Боронив нашу країну на найважчих напрямках, зокрема у Снігурівці Бахмуті, Кремінній. У липні 2023 року отримав поранення, та після лікування повернувся на позиції, адже був дуже відданий своїм побратимам. Нагороджений медаллю «За відвагу».
Крім цієї нагороди, воїн був нагороджений медаллю «За участь в боях «Східний фронт» та нагрудним знаком «За сумлінну службу».
Багато хороших відгуків від знайомих і побратимів. Він був готовий віддати життя за побратимів.
«Дмитро Шевчук служив на посаді головного сержанта механізованого взводу», – каже побратим Олександр Палівода. Загиблий був його командиром.
«Я пройшов і АТО, але не все знав, він був моїм сержантом відділення, багато чому мене навчив. Був дисциплінованим і від нас цього вимагав», – говорить боєць.
Побратим Іван пригадує: «Дмитро Шевчук 5 вересня допоміг врятував життя. У мене вистрілив снайпер, отримав поранення, а він допоміг мене донести до евакуації. Я за це дуже йому вдячний і буду пам’ятати завжди».
Капелан Олександр Єфремов розповідає, що під час смертельного поранення був разом з Дмитром Шевчуком, по них «прилетіла» міна. «Дмитро скинув із себе бронежилет і побіг на допомогу, викликав по рації підмогу. Це Дмитро зробив, бувши вже смертельно пораненим. І в цьому його все – Дмитро був готовий віддати своє життя за побратимів», – говорить Олександр Єфремов.
Сергій Блаженко: «Вічна пам’ять тобі, Друже… Ти був людиною з великої букви».
Старший сержант Дмитро Володимирович Шевчук загинув 14 жовтня 2023 під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України в районі населеного пункту Діброва Луганської області
Повернувся Герой додому «на щиті». Траурне служіння відбулося в Луцьку у Церкві «Дім Євангелія».
Читайте також:
- Герой, якого не судилося дочекатися: дружині бійця з Волині вручили його посмертний орден. Фото
- Перший доброволець, що загинув у війні: спогади про Героя України з Луцька Рустама Хамраєва
- Страшне пророцтво циганки збулося крізь роки: Герою з Волині - навіки 28
- Молодого Героя не дочекалися рідні та кохана дівчина: спогади про 29-річного загиблого захисника з Волині