Чоловік вигадав, як уникнути мобілізації через «дружину в Польщі»: як його покарали

Чоловік вигадав, як уникнути мобілізації через «дружину в Польщі»: як його покарали

У Сумах судили чоловіка, який придумав, як уникнути мобілізації. Його засудили до 3 років позбавлення волі.

Про це йдеться у вироку Ковпаківського районного суду м. Суми (назва суду недекомунізована – ред.), - пише ТСН.

За даними суду, 5 червня 2023 року ВЛК визнала чоловіка придатним до служби в армії. 7 червня у приміщенні військкомату він отримав «бойову повістку» та повинен був прийти до ТЦК для відправлення на службу по мобілізації, проте ухилився.

На суді чоловік заявив, що у нього «були скарги на стан здоров`я, проте його визнали придатним і вручили повістку». Тоді він попросив відтермінувати дату призову, оскільки його дружина була за кордоном, а він сам виховував малолітню дитину. І в ТЦК з цим погодилися.

Згодом чоловік хотів отримати відстрочку від армії, оскільки вважав, що самостійно виховував дитину. Підсудний також був переконаний, що його не повинні мобілізувати, бо він раніше «не служив в армії та не має бойового досвіду».

«Звертався до суду з заявою про встановлення факту самостійного виховання дитини, проте у вересні 2023 року йому було відмовлено в задоволенні заяви», – йдеться у матеріалах суду.

Чоловік заявив, що його дружина і далі працює в Польщі, і хоча він розкаюється, проте не хоче мобілізуватися до армії.

«Суд не може визнати щире каяття обвинуваченого обставиною, яка пом`якшує покарання, оскільки в судовому засіданні він пояснив, що до ТЦК більше не звертався і не має наміру проходити військову службу, тобто не вжив та не має наміру вживати будь-яких заходів щодо мінімізації наслідків вчиненого ним кримінального правопорушення», – йдеться у поясненні.

Суд визнав чоловіка винним за  ст. 336 КК України та засудив до 3 років позбавлення волі. Його взяли під варту одразу в залі суду.

Цей вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Читайте також: 

Можливо зацікавить