Чому не варто користуватися Bitrix-24

Чому не варто користуватися Bitrix-24

До початку повномасштабного вторгнення Bitrix24 була однією з найпопулярніших CRM систем на українському ринку, її користувачами були понад 80 тисяч осіб із 10 тисяч різних компаній. Уже у квітні 2023 року Президент України підписав наказ, згідно якого на компанію були накладені санкції, а клієнти з України більше не мали можливості використовувати цю систему. Свідомі підприємці перейшли на західні чи українські аналоги, але деякі компанії продовжують використовувати софт окупанта. 

Відмова від російського софту неминуча, тому краще розпочати цей процес поступово та завчасно. Почніть пошук нового програмного забезпечення уже зараз! Відмінним помічником у цій справі для вас стане Shelfy, платформа пошуку програм для автоматизації бізнесу. Якщо ви ще не знайшли програмного рішення для своєї компанії, ми спробуємо приємно здивувати вас переліком потенційних варіантів з детальним описом функціонала, цінами та відгуками реальних користувачів. На платформі представлені усі продукти для B2B сегменту, окрім тих, що мають будь-які зв’язки з окупантом. У цій статті ми розглянемо, чому варто відмовитися від російського ПЗ та перейти на вітчизняний чи закордонний аналог Bitrix 24.

Робота Bitrix-24 на ринку України

Компанія Бітрікс 24 працює на українському ринку ще з 2008 року. Їх найпопулярнішим продуктом є однойменна CRM система. До початку повномасштабного вторгнення нею користувалося близько 30% українських компаній.

У 2016 році рішенням державної влади в Україні було заблоковано продукти багатьох російських інтернет-компаній. Причиною цього став початок військових дій на Донбасі та анексія Криму. Тому уже в червні 2017 року го київський офіс «Бітрікс24» «відокремився» від материнської компанії – юридичним бенефіціаром став Дмитро Суслов, якому на той момент належало 100% акцій. У своїх соціальних мережах він писав: «Ми стаємо дочірньою компанією Bitrix Inc. та починаємо працювати під новою ліцензією». 

З початком повномасштабного вторгнення Бітрікс24 засудила дії рф та заявила про повне припинення взаємодії з компанією-розробником. Дмитро Суслов вийшов з компанії та почав працювати над власним продуктом. У лютому 2023 року відбулася офіційна презентація його нового стартапу Uspacy.

15 квітня 2023 року рішенням Президента України Бітрікс24 була внесена до санкційного списку. Після цього компанія заявила про свій вихід з українського ринку з червня цього ж року. Тепер доступ до порталів неможливий, а коробкова версія працює лише з обмеженою ліцензією.

Причини популярності російської CRM системи Bitrix 24

Bitrix24 – одна з найпопулярніших CRM систем для різних типів бізнесу, що активно використовується в країнах СНД. Це корпоративний портал, що містить різноманітні корисні інструменти для ведення бізнесу: CRM система, база знань, IP-телефонія, task manager, конструктор сайтів тощо.

Раніше Бітрікс був доступний як у хмарній, так і в коробковій версії. Однак після введених у квітні 2023 року санкцій українські користувачі можуть використовувати лише коробкову версію, яка більше не буде оновлюватися.

Серед основних функцій CRM Bitrix24 можна виділити наступні: робота з лідами, угодами, контактами, рахунками, автоматизація продажів, контакт-центр, наскрізна аналітика, маркетинг тощо.

Чому варто відмовитися від російської CRM Бітрікс24?

Ми розуміємо, що відмовитися від ПЗ, з яким звик працювати протягом багатьох років, може бути складно. Проте розгляньмо, з якими проблемами ви можете зіштовхнутися, використовуючи російську Bitrix24:

  • Російське походження. Навіть до початку повномасштабного вторгнення користуватися російським продуктом було не дуже зручно, адже продукт був повністю заточений під ринок рф. Але після 24 лютого 2022 року це стало просто неприйнятним. Такими діями ви будете не лише спонсорувати економіку окупанта, а й піддавати загрозі конфіденційність та безпеку даних на серверах ворога.
  • Вартість. Бітрікс – досить специфічна система, встановити її самостійно не вдасться, доводилося звертатися за послугами до професійних інтеграторів. А це не тільки значні фінансові витрати, а й досить довгий термін очікування. За підключення маркетплейсів також варто доплачувати.
  • Проблеми з технічною підтримкою. Клієнти цієї CRM неодноразово скаржилися на тривале очікування відповіді від служби підтримки. Комунікація телефоном відсутня, можлива комунікація лише в онлайн чаті.
  • Складний інтерфейс. Через перенавантаження функцій, полів та кнопок звичайному товарному бізнесу буде складно та незручно працювати з системою.
  • Необхідність встановлення додаткових плагінів. Якщо ви збираєтесь працювати на маркетплейсах, Bitrix 24 однозначно не кращий варіант для цієї цілі. Потрібні поля та трекінги не йдуть автоматично, комісії не звантажуються. Крім того, неможливі інтеграції з поштовими службами чи посередниками. Додатково написані модулі можуть відвалюватися або взагалі припинити працювати.
  • Незахищеність даних. Розробник не може гарантувати конфіденційність даних. Через хакерські атаки російські спецслужби можуть отримати будь-яку інформацію, що буде використана у війні проти нашої держави: логістика, зброя, персональні дані українців тощо.
  • Хакерські атаки. Українські IT фахівці регулярно атакують сервери російських програм, що значно уповільнює їх роботу. Тож не додавайте їм навантаження у вигляді свого сайту, інакше ви можете забути про стабільну роботу.
  • Відсутність оновлення. Для коробкових рішень уже не будуть виходити оновлення, що суттєво обмежить функціонал платформи.
  • Незахищеність даних. Окрім недостатньої конфіденційності через постійні атаки на сервери російських програм, можлива повна втрата доступу до даних через законодавчі блокування.

Отже, відмовтеся прямо зараз від софту рф, щоб не вносити податки в бюджет країни агресора. На ринку представлено безліч ефективних та надійних альтернатив, тому ви точно не зіштовхнетеся з труднощами під час переходу з російської Бітрікс24. На платформі Shelfy представлений рейтинг з популярними українськими CRM системами, де ви зможете прочитати відгуки, дізнатися про їх вартість, з’ясувати переваги та основні функції. Підтримуйте українські продукти, а разом з ними – і економіку держави!

Читайте також:

Можливо зацікавить

Колківська громада, втрати

Зі сльозами на очах та живим коридором шани: на Волині попрощалися з молодим Героєм

У місті на Волині на благодійному святі зібрали понад 130 тисяч гривень для ЗСУ. Фоторепортаж
фото

У місті на Волині на благодійному святі зібрали понад 130 тисяч гривень для ЗСУ. Фоторепортаж

Пітер Фуш загинув на війні в Україні

На війні в Україні загинув волонтер та бойовий медик Пітер Фуш з Британії

Щодня розміновують гектари землі: як волинські піротехніки працюють на Донеччині і Чернігівщині
фото

Щодня розміновують гектари землі: як волинські піротехніки працюють на Донеччині і Чернігівщині

Воював на Донеччині і Запоріжжі: на Волині в останню дорогу провели 28-річного Героя

Воював на Донеччині і Запоріжжі: на Волині в останню дорогу провели 28-річного Героя

Овдовіла молода дружина, осиротів синочок: на Волині попрощалися із 27-річним Героєм
фото

Овдовіла молода дружина, осиротів синочок: на Волині попрощалися із 27-річним Героєм

«Основною мотивацією є віра в нашу перемогу»: військовий з Волині воює на одному з найгарячіших напрямків

«Основною мотивацією є віра в нашу перемогу»: військовий з Волині воює на одному з найгарячіших напрямків

У місті на Волині відбувся вечір пам’яті, присвячений Герою Олександру Філону
фото

У місті на Волині відбувся вечір пам’яті, присвячений Герою Олександру Філону

Мобілізація жінок від 1 липня: кого з військовозобов'язаних можуть оштрафувати

Мобілізація жінок від 1 липня: кого з військовозобов'язаних можуть оштрафувати