Десятки тисяч лучан можуть залишитися без води: колектор на вулиці Карпенка-Карого - на межі обвалу
Залізобетонний магістральний колектор у Луцьку на вулиці Карпенка-Карого, що простягається від «Срібних лелек» і до вулиці Лідавської, на межі обвалу. «Луцькводоканал» ініціює капітальне відновлення об’єкту.
Про це повідомили у Луцькій міській раді.
Із допомогою роботизованої системи відеообстеження дослідили внутрішній стан колектора. Як показали результати, що видно на фото, стан колектора – катастрофічний і потребує невідкладних відновлювальних робіт.
Тому КП «Луцькводоканал» оперативно підготувало проєктно-кошторисну документацію, щоб залучити необхідне фінансування і якнайшвидше відремонтувати колектор, тим самим уникнувши можливих негативних наслідків.
«Аварійна зупинка колектора може залишити без водопостачання, водовідведення і каналізації десятки тисяч лучан», - пояснили у мерії.
Після проходження всіх необхідних узгоджувальних процедур КП «Луцькводоканал» вибере підрядника, який розпочне капітальне відновлення колектора, аби усунути потенційний ризик його повної руйнації. Робота є дуже складною як технологічно, так і організаційно, з огляду на необхідність виконання капремонту на діючому колекторі. Також проєкт дороговартісний.
Тому КП «Луцькводоканал» спільно з Луцькою міською радою планують залучити фінансування від ЄБРР та державного банку в рамках їх спільної програми «Забезпечення стійкості та засобів для існування». Програма є пілотним проєктом з відновлення України.
Побудований 45 років тому, колектор піддається надмірному навантаженню внаслідок руху великогобаритного транспорту. Також стічні води викликають величезний вплив і корозію залізобетонних конструкцій. Від діяльності колектора залежать водопостачання, водовідведення і, відповідно, робота каналізаційної системи в оселях близько 70 тисяч лучан. У разі неможливості водовідведення технічно припиняється і водопостачання.
Уже в цьому році двічі у колекторі траплявся обвал, що викликало необхідність термінового відновлення, а також детального обстеження стану. Аварійна ситуація в колекторі є надзвичайно проблемною через його розташування під автошляхом. У такій ситуації складно своєчасно виявити місця руйнації, оскільки асфальтове покриття приховує вимивання великих обсягів підземних грунтів, а це може призвести до вирви, небезпеки обвалу та загрози життю і здоров’ю автомобілістів.
«Система водопостачання і водовідведення Луцька – наче живий організм, в якому мережі – це кровоносні судини. Коли виникає проблема у кровоносній системі, страждає весь організм. Так само й в системі водопостачання і водовідведення аварія на певний ділянках системи може призвести до серйозних наслідків для всієї структури. Ось чому виявлена критична ситуація зі станом магістрального колектора у Луцьку загрожує небезпечними наслідками і потребує якнайшвидшого вирішення», - додали у мерії.
Читайте також:
- Просять зробити запаси: у кількох мікрорайонах Луцька можуть бути перебої з водопостачанням
- Якщо тотальний блекаут: де у Луцьку роздаватимуть питну і технічну воду. Схема
- На гарячу лінію Луцької міської ради восени надійшло майже 3 тисячі звернень. На що скаржилися