Етапи вручення повістки: адвокат пояснив, як насправді має відбуватись процедура
Адвокат Роман Сімутін розповів про етапи вручення повісток в Україні під час мобілізації.
На своєму YouTube-каналі він пояснив, який шлях проходить повістка від ТЦК до військовозобов'язаного, - пише ТСН.
«Представники територіальних центрів комплектування мають представитися, показати документи, які підтверджують те, що ці люди мають право виписувати повістки», - зауважив адвокат.
Етапи вручення повісток:
- видається та підписується розпорядження начальника ТЦК з переліком осіб, які, наприклад, викликаються для оновлення облікових даних;
- виписується повістка на конкретну особу із зазначенням номера цього розпорядження та підписується начальником, який ставить печатку;
- формується та підписується розпорядження начальника ТЦК на уповноважених представників ТЦК, які мають право вручати повістку;
- повістка вручається особисто під підпис особи, яка викликається.
- «Які ж етапи в реальності? Перше – наштампували незаповнених повісток з підписом та печаткою начальника ТЦК. Друге – видали на руки всім, кому можна та відправили у рейд. Третє – піймали людину, «видрали» документи, заповнили повістку «на коліні» та дали 48 годин для прибуття до ТЦК. Або четверте – завезли до ТЦК», - пояснив адвокат сьогоднішні реалії вручення повісток.
Сімутін наголосив, що через порушення процедури вручення повісток відмова від їхнього отримання не буде ухиленням від мобілізації.
Нагадаємо, чоловікам, окрім повістки, можуть вручити оповіщення. Юрист пояснив, що це за документ та чи має він юридичну силу.
7 квітня Кабмін ухвалив постанову, за якою тепер ТЦК можуть надсилати повістки військовозобов'язаним незалежно від місця їхнього перебування на військовому обліку.
Читайте також:
- Отримав повістку і відмовився від служби: на Волині засудили ухилянта
- Мобілізація в Україні у травні: чи відбудеться посилення призову
- На Львівщині чоловік проігнорував повістку та не прийшов до військкомату
- Мобілізація в Україні: які хвороби звільняють від служби навіть в період воєнного стану