У селі під Луцьком облаштують «Комплекс слави» для загиблих воїнів
У селі Полонка Боратинської громади планують облаштувати «Комплекс слави» для вшанування пам'яті полеглих на війні. Ідея створення такого меморіалу для загиблих воїнів належить місцевому священнослужителю, отцю Василю.
Які роботи проводяться зараз, дізнавалися журналісти ВСН.
На цвинтарі села Полонка спочиває п'ятеро загиблих воїнів. Коли привезли найпершого полеглого, в отця Василя, священнослужителя Храму Різдва Пресвятої Богородиці, з'явилася ідея зробити меморіал вшанування пам'яті героїв російсько-української війни.
«На нашому цвинтарі ми хочемо зробити «Комплекс слави» для загиблих воїнів. Такий задум у мене з'явився, коли до нас привезли першого полеглого на війні воїна, що родом звідси. Це буде меморіал вшанування пам'яті захисників, з кованим парканом та воротами. Також біля нашого храму є старовинні дзвони, їм вже по 300 років, якщо не більше. Ось ці дзвони ми хочемо перенести на меморіал і на них вписати всі прізвища та імена загиблих воїнів нашого краю та героїв Майдану».
Наразі на території цвинтаря вже збудували капличку. Зі слів отця Василя, там будуть ікони святих, чиї імена носили загиблі воїни.
«На нашому цвинтарі ми збудували капличку на честь загиблих воїнів. Зараз ми хочемо розписати для каплички ікони святих, чиї імена носили загиблі воїни. Будемо використовувати її як дім панахиди, тобто як місце, де може покійний перебувати перед захороненням. Також у планах - облаштування території навколо каплички та до дороги. Нещодавно отримали допомогу від компанії «LeBruk» у вигляді 100 квадратних метрів бруківки та близько 180 метрів бордюру, які використаємо для такої цілі. Ще отримали 20 тонн відсіву та стільки ж щебеню, які нам надав Сергій Голіков».
Аби облаштувати майбутній меморіал, об'єдналися багато небайдужих людей. Отець Василь каже: тішить те, що місцеві владці та громада працюють спільно та злагоджено.
«Нам дуже допомагає Боратинська громада, ми всі працюємо на спільну справу. Люди долучаються коштами, хто як може - допомагає. Все злагоджено, і це дуже тішить».
Читайте також:
- У Луцьку ще одна парафія разом зі священником перейшла до ПЦУ
- У Боратинській громаді біля Луцька розповіли про ймовірну причину нестерпного смороду
- Блогерка показала маловідомі та прекрасні локації Волині