Хто несе відповідальність за надійність укриттів у школах? КОМЕНТАР ОСВІТЯН
На керівників покладені обов’язки відповідати за все, що відбувається у закладах освіти, проте за надійність укриттів відповідають також інстанції, які проводили тут перевірку.
Про це розповів директор департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар на засіданні постійної комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Згідно із Законом України «Про повну загальну середню освіту», відповідальність за весь освітній процес, що відбувається, лягає на плечі керівника закладу освіти.
Проте алгоритм облаштування і створення укриттів був передбачений Міністерством внутрішніх справ та ДСНС.
Із 8 по 12 серпня 2022 року сховища інспектувала спеціально створена комісія і визначала, чи відповідають вони нормам. Із 15 серпня комісія, яка щорічно перевіряє школи і де є представники Держпродспоживслужби, ДСНС, поліції, теж сказала свою точку зору щодо надійності кожного укриття.
Опісля керівники закладів отримали інформацію про те, чи рекомендують їм розпочинати очне навчання, про що вони мали повідомити батьків.
Наступний крок – опитування батьків щодо бажаного формату навчання для їхніх дітей і проведення педагогічних рад, де визначається питання організації освітнього процесу.
Тільки після цих кроків керівник закладу видає наказ про режим роботи: офлайн – стандартне навчання, онлайн чи змішаний формат, що може бути трьох типів.
Якщо діти навчатимуться очно, то за сам процес спуску дітей сходами в укриття чи їхнього збору під час тривоги, забезпеченням питною водою, медикаментами, що повинні бути в укриттях, відповідають керівники закладів освіти.
Фото - ілюстративне