Імена для дівчаток і хлопчиків, які набирають популярності
Ім'я для дитини — це важливий вибір для батьків. У сучасному світі імена змінюються залежно від моди, тенденцій, культури та часу. В Україні також спостерігається певна динаміка у виборі імен для новонароджених. Одні імена, які були популярні кілька десятиліть тому, повертаються, інші — з’являються вперше або набирають популярність завдяки культурним чи медійним трендам.
Як назвати дівчинку
Божена. Стародавнє ім’я має слов’янське походження, складається з двох слів «бог» і «жена». Перше вживається у значенні «божественна» або «божа», а друге – «жена» – означає «дружин» або «жінка». Тобто Божена можна перекласти як «божественна дружина або жінка»,«та, хто належить Богові».
Надія. Популярне жіноче ім’я слов’янського походження від однойменного слова «надія», означає «сподівання», «очікування» або «віру в краще майбутнє». Ім’я Надія символізує оптимізм і віру і є традиційним українським з глибоким корінням в українській культурі.
Зоряна. Ім'я походить від слова «зоря», асоціюється з красою та сяйвом зірок. Популярне ім'я в Україні, особливо поширене в західних регіонах.
Богдана. Поширене українське ім'я слов’янського походження, складається зі слів «бог» і «дана». Тобто це ім’я перекладається як «та, кого Бог подарував», або «дар від Бога», «дана Богом». Богдана вказує на божу благодать.
Як назвати хлопчика
Володимир. Одне із найпоширеніших чоловічих імен в Україні, складається з двох частин: «володіти» і «мир». Це той, хто «володіє», «панує», є «володарем» «миру», «світу». Тобто його можна перекласти як «той, хто володіє миром, світом» або «той, хто принесе мир».
Святослав. Чудове старовинне ім’я, яке походить від древніх слов’ян. Частка «свято» означає «святий» або «святковий», а «слава» має значення «велич», тобто «той, хто приносить святу славу», або «той, хто визначається своєю святістю і величчю».
Борис. Також має давню історію і слов'янське походження, пов’язане зі словом “боротися” у значенні “битися”, “воювати” або “захищатися”. Воно характеризує силу, мужність і бойовий дух.
Любомир. Ім'я, так би мовити, само за себе говорить. Перша частина «любо» означає «любов» або «приємний», водночас «мир» – «гармонію». Ім’я можна трактувати як «той, хто любить мир», або «той, хто приносить любов і гармонію». З цим ім’ям асоціюються доброта, любов до ближнього та устремління до миру.
Читайте також:
- Коли дні ангела Тетяни, Ольги чи Володимира 2024 року: найбільш поширені дати іменин за новим церковним календарем
- Має 13 внуків і 21 правнука та чекає праправнука: історія великої родини бабусі Ганни з Волині