«Італійці аплодували стоячи!»: директорка волинського ліцею розповіла про міжнародну конференцію в Римі
Директори середніх закладів освіти, зокрема волинських, відвідали міжнародну конференцію на тему «Вивчення інновацій сучасної системи середньої освіти в закладах Італії та організація навчального процесу для учнів середніх шкіл України».
Про це журналістам видання ВСН розповіла директорка Піддубцівського ліцею та член Асоціації «Відроджені гімназії України» Лілія Купіч.
Завдяки Асоціації керівників закладів освіти ВГУ та за сприянням Асоціації директорів середніх шкіл Італії (АNP) керівники українських гімназій побували в столиці Італії – Римі. Головна подія європейського туру – участь у конференції, що відбулась 15 листопада 2023 року, де було близько 500 керівників середніх закладах освіти зі всієї Італії.
На запрошення асоціації АNP Antonello Giannelli, Marcello Bettoni делегація з 50 українських керівників шкіл мали можливість послухати виступ міністра освіти Італії Пєтра Гуарді, генерального секретаря EHSA Поля Берна та інших провідних спікерів в галузі освіти.
Перед українською делегацією на конференції виступив міністр освіти Італії, після чого виступав президент Асоціації директорів українських середній закладів освіти ВГУ Ярослав Турянський, яка, до речі, є єдиною освітянською спільнотою представленою в ЄС. Перекладачем на конференції була директорка ліцею міста Ковель ім. Олени Пчілки Олена Вальчук. Окрім Лілії Купіч з Волинської області також поїхала директорка Липинського ліцею Валентина Коменда.
Мета поїздки – презентувати Україну в питаннях цифровізації освіти, а також розповісти про війну в Україні.
«Ми показали відеоролик, як працюємо в умовах воєнного стану. Навчаємо дітей в укриттях та онлайн. Італійці сприйняли нас дуже добре, аплодували стоячи, навіть плакали після перегляду», – додала Лілія Купіч.
Українська делегація відвідала школи Риму та побачила, як влаштована профільна освіта в Італії. Як проінформувала Лілія Купіч, в Італії учні навчаються 13 років, з яких останні 5 років – це профільна школа. Всього є три різних профілі: енергетика та інформаційні технології, агротехнічний профіль та готельно-ресторанна справа.
Таким чином учнів готують до професії, тобто вони вже зможуть працювати після профільної школи. У школі дітей навчають фінансової грамотності та багато іншого, що необхідно у дорослому житті і лише 25% італійців здобувають вищу освіту в університеті, решта йдуть працювати за фахом після профільної освіти.
«Це те, до чого ми йдемо, оскільки нова українська школа теж буде профільна. Партнерам та колегами ми розповіли про нашу українську школу і порівняли досвід», – зауважила враженнями керівниця Піддубцівського ліцею.
«Вісім днів спілкування з колегами з різних куточків України, в тому числі з тимчасово окупованих територій, – найкращі курси підвищення кваліфікації. Ми дуже задоволені таким обміном досвіду. Краєзнавча мета була досягнута, ми подивилися міста Італії, побачили гарні краєвиди, плюс вивчили досвід освітянський і зробили для себе висновки, як нам потрібно впроваджувати це в Україні», – додала Лілія Купіч.
Читайте також:
• Повідомили, в яких волинських школах можна навчатися онлайн з-за кордону: список
• Ремонт скоро зможуть розпочати: у Луцьку виділили кошти на 13 школу
• Сім волинських шкіл потрапили у топ-200 навчальних закладів України за результатами НМТ