Програма «єВідновлення»: як українці обмінюють знищені домівки на нове житло
У рамках єВідновлення сформовано перші 500 житлових сертифікатів, які власники знищеного житла зможуть обміняти на нове. Йдеться про нерухомість як на первинному, так і на вторинному ринку.
Про це повідомляє голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
Станом на 10 листопада українці подали 5727 заяв на компенсацію за знищене житло, причому 1289 заяв уже було відпрацьовано і за результатами сформовано 519 житлових сертифікатів на загальну суму в 1,1 млрд гривень. Середня сума одного сертифікату складає 2,121 млн гривень. Ці кошти учасники програми можуть витратити тільки на придбання житла, причому це може бути квартира у будь-якому місті України. Тобто, якщо знищена квартира була, наприклад, на Київщині, а власник сертифікату хоче переїхати, наприклад, до Львова, програма компенсацій єВідновлення це дозволяє.
Втім, це правило не діє, якщо знищено було не квартиру, а приватний будинок. У цьому випадку власник житлового сертифікату може вибирати один з двох варіантів - або будівництво нового приватного будинку на тій же ділянці, де був розташований знищений, або отримання квартири у будь-якому місті України на вибір.
Нагадаємо, Міністерство розвитку громад і територій презентувало Меморандум для девелоперів, які планують взяти участь у програмі єВідновлення. Цією можливістю можуть скористатися і забудовники Волині.
Читайте також:
- Пропозицій уже небагато: перелік всіх вільних об’єктів Будівельної компанії «Інвестор»
- У Луцьку на проспекті Волі відновлюють аварійні балкони