Коли краще хрестити дитину: священик розповів про таїнство
У багатьох новоспечених батьків часто виникає питання: коли потрібно хрестити дитину? У якому віці це робити, чи існують дні, найсприятливіші для таїнства і коли хрестити небажано?
Про це пише «УНІАН»
У обряду хрещення немає вікових обмежень, як таких - батьки можуть самі вирішувати, коли краще хрестити малюка. Є традиція здійснювати обряд на 40-й день після народження - до цього часу за правилами Таїнства мамі дитини не дозволяється бути присутньою на хрещенні.
Водночас священнослужителі радять не затягувати з Таїнством.
«Хрещення дитини бажано здійснити якомога швидше після народження. Завдяки благословенню Господньому під час цього Святого Таїнства дитина звільняється від первородного гріха, знімається гріховна печатка - печатка смерті»,- розповів у коментарі український священик, протоієрей, письменник, редактор і ведучий Іван Рибарук.
За словами священника, у перші роки християнства - коли хрестили багатьох людей, які наверталися до віри в Ісуса Христа, - у період після різдвяних свят, великодніх свят, перед П'ятидесятницею Таїнство Хрещення звершували просто під час богослужінь. Оскільки зараз більшість людей охрещені, то масових хрещень під час богослужінь немає.
Традиційно обряд хрещення відбувається в церкві, але в разі потреби допускається його проводити і в іншому місці - наприклад, удома або в лікарні. Заздалегідь потрібно потурбуватися про атрибути ритуалу.
Проводити обряд можна практично в будь-який день.
«У Бога всі дні однакові, тому ніякої різниці немає тому, коли саме хрестити дитину», - каже отець Іван.
Щодо того, чи можна хрестити дитину в піст, священик відповідає, що в піст можна здійснювати Таїнство Хрещення в разі серйозної необхідності. Якщо її немає, то хрещення краще перенести на період, коли піст завершиться. Також, як правило, дітей не хрестять у Страсну п'ятницю, тому що в цього дня інший сенс. Але в разі смертельної небезпеки можна хрестити дитину і в цю дату.
Щодо вартості обряду хрещення, то офіційної плати в церквах за цей та інші обряди не встановлено, будь-яка купівля чи оплата тут - це пожертва. Сума, яку вкладають у хрещення, - це такий собі знак поваги, який іде на потреби храму. Дізнаватися розцінки на таїнства найкраще заздалегідь і під час особистого відвідування.
Читайте також:
- Військовий капелан-прикордонник з Волині отримав відзнаку Президента України