«Як добре, що ми не грали з Луцьком»: враження суперників про успіх «Ґенерації» на всеукраїнському турнірі з історії

«Як добре, що ми не грали з Луцьком»: враження суперників про успіх «Ґенерації» на всеукраїнському турнірі з історії

Команда «Ґенерація» з Луцька, що об'єднує учнів кількох ліцеїв громади, завоювала бронзові медалі на всеукраїнському турнірі юних істориків. Змагання проходили в Чернівцях з 22 по 26 листопада 2024 року.

Як їм це вдалося та що стоїть за таким успіхом, розповідають учасники та керівники команди, - про це йдеться у сюжеті ТРК «Аверс».

Команда «Ґенерація» була сформована два роки тому, і вже тоді старшокласники з п’яти луцьких ліцеїв почали об’єднувати свої сили в пошуках істини та глибшого пізнання історії.

«Безумовно, нас об’єднували історія і бажання пізнати істину. Зібралися, я вам скажу, все ж таки по волі керівників. Вони відібрали, на їхню думку, найсильніших учнів, які зможуть достойно представити Волинь на турнірах, власне, на місті, на області. Ну, якщо вже доведеться, а нам довелося, на всеукраїнському турнірі», – ділиться враженнями учасниця команди, учениця Луцького ліцею №21 ім. Михайла Кравчука Еліза Разумовська.

До змагань команду ретельно готували їх викладачі. Всі етапи, починаючи з міського та обласного турнірів, досягнення яких були результатом важкої праці та відданості, привели до перемоги на всеукраїнському рівні.

«Для того, щоб стати учасником, а тим більше переможцем турніру з історії, як і інших турнірів, команда пройшла непростий шлях, тому що для цього потрібно було вибороти перше місце на міському етапі турніру. Тоді був обласний етап турніру, де ми також вибороли перше місце. І, як результат, перемога – третє місце на всеукраїнському турнірі істориків, який відбувся в Чернівцях впродовж 22-26 листопада. Де команда показала інтелект Волині. Загалом було 22 команди, які брали участь у трьох чвертьфіналах, півфіналі, ну і, відповідно, фіналі. З усієї України, з різних регіонів, від Харкова до Львова», – розповідає керівниця команди «Ґенерація», вчителька Луцького ліцею №21 ім. Михайла Кравчука Ірина Савчук.

Окрім ґрунтовних знань з історії, учасники команди також проявляють успіхи в інших дисциплінах. Вони активно займаються іноземними мовами, фізикою, математикою, а також культурною діяльністю.

«Вони не тільки знавці історії, вони знавці інших наук. Зокрема, наша пані Еліза та Вікторія, вони у нас великі лінгвісти, отримують місця на олімпіадах різного рівня з іноземних мов. Маша у нас займається астрономією, фізикою, математикою і також отримує призові місця. Мирослав у нас великий танцівник, він займається у народному ансамблі «Радість». А от Артем у нас вічний філософ, з ним приємно говорити на будь-яку тему», – додає керівниця команди «Генерація», вчителька Луцького ліцею №26 Наталія Шостак.

Назву «Ґенерація» учасники обрали самі, і вона дуже точно відображає дух команди. Капітан «Генерації» Артем Шевчук зазначає, що їхній рівень на змаганнях справив враження на багато команд.

«Інші команди чимало використовували такі формулювання в стилі: «Як добре, що ми не грали з Луцьком». Тому що той рівень, який ми продемонстрували, був на порядок вищий, ніж у деяких команд. Найбільше сподобалося комунікувати з людьми з інших міст, тому що говорити з харків’янами про захист Харкова Болбочаном, або ж говорити з львів’янами про Дмитра Вітовського чи інших діячів, обговорювати з їхніх міст важливих постатей для української історії, бачити їхні точки зору – це безцінний досвід», – каже капітан команди, учень Луцького ліцею №14 ім. Василя Сухомлинського Артем Шевчук.

Попри важкість змагань, команда «Ґенерація» має великі плани на майбутнє. У наступних турнірах вони прагнуть вибороти перше місце і далі розвивати свої інтелектуальні навички.

Читайте також:

Можливо зацікавить