Луцькі волонтери збирають на антидронову рушницю
У Волонтерському штабі «Ангар» оголосили про збір коштів на антидронову рушниці для наших захисників.
Про це повідомили на сторінці штабу у фейсбуці.
«Це - спеціальний пристрій, завдяки роботі якого ворожий дрон втрачає зв’язок із тим, хто ним керує та робить аварійну посадку», - пояснили волонтери важливість та необхідність антидронової рушниці.
Як працює антидронова рушниця?
Приймально-передавальний пристрій, який вмонтований у дрон, допомагає йому підтримувати зв’язок із пультом управління. Завдяки цьому оператор квадрокоптера керує ним і отримує необхідну інформацію та відео.
У свою чергу антидронова рушниця створює на тих самих частотах сильнішу хвилю, чим зв’язок між дроном і пультом керування. І коли дрон потрапляє у це хвильове поле, то більше не може отримувати команди від пульта, а також надсилати інформацію. Тобто, антидронова рушниця блокує зв’язок між дроном та його оператором.
Коли квадракоптер втрачає управління та не має зв’язку з пультом, то він здійснює аварійну посадку. В залежності від моделі, деякі сідають одразу в тому місці, де зник сигнал. Інші — зависають у повітрі до того часу, поки не закінчиться заряд батареї та падають.
Цікаво, що антидронова рушниця може вивести із ладу дрон, якщо навести її на оператора з пультом.
Як використовувати?
Антидронова рушниця не складна у використанні, щоб нею управляти, не потрібно мати особливих стрілецьких навичок. Треба лише визначити напрямок, звідки летить дрон. Ураження можливе у радіусі до декількох кілометрів, а кут розкриття хвилі приблизно 30° на 30°.
«Ми розповіли, як працює антидронова рушниця та чому вона так необхідна для наших захисників. Адже якщо ворожі дрони — це очі наших ворогів, то антидронова рушниця допомагає їх назавжди закрити», - додали в Ангарі.