Можна втратити весь урожай: коли не варто поливати рослини

Як часто треба поливати город?

Під час поливання рослин можна припускатися помилок, які призведуть до їхньої загибелі або зниження врожайності. Усім городникам потрібно знати, коли категорично не можна поливати рослини і коли це краще зробити.

Наприклад, одна з найпоширеніших помилок - поливання рослин опівдні, коли сонце перебуває в зеніті, а температура досягає максимуму, - пише Gazeta.ua.

Якщо поливати о цій порі, волога може швидко випаруватись. До того ж, краплі води на листі під пекучим сонцем можуть діяти, як лінзи, посилюючи сонячні промені та викликаючи опіки на рослинах.

Є ризики також при поливі ввечері, коли температура знижується й вода випаровується повільніше. Такий полив може призвести до розвитку грибкових та бактеріальних захворювань.

Коли рослини поливати ввечері, вода залишається на листі та на поверхні ґрунту протягом ночі. Таким чином створюються ідеальні умови для розвитку грибкових захворювань, зокрема, борошнистої роси та фітофтори. Ці хвороби швидко поширюються та завдають значної шкоди врожаю.

Окрім того, через вечірнє поливання залишається вода, а це може стати причиною гниття коріння. Це особливо актуально для рослин, чутливих до перезволоження.

Зважаючи на це, оптимальним часом для поливу рослин вважається ранок. Тоді температура повітря ще відносно низька, вода повільно проникає у ґрунт, досягаючи коріння. Ранковий полив також знижує ризик випаровування та опіків, а також запобігає розвитку захворювань.

При ранковому поливі листя встигає висохнути, що знижує ймовірність розвитку грибкових інфекцій. А достатня кількість вологи в ранкові години стимулює активне зростання та розвиток рослин протягом дня.

Якщо ж вранці немає можливості поливати рослини, це можна робити увечері. Але важливо пам'ятати, що надлишок вологи у вечірній час може спричинити чимало проблем.

Читайте також:

Можливо зацікавить