Мрія здійснилась: на Волині школяр упіймав величезного товстолоба

У Маневичах на вулиці Ягідній місцевий школяр Стас Курець під час риболовлі впіймав товстолоба вагою дев’ять кілограмів.
Про це пише Юлія Музика для видання «Нова доба».
«Я тільки вперше спробував рибалку на товстолоба і відразу така рибина! – ділиться враженнями Стас. – Раніше ловив тільки дрібну рибку, а тут одразу зрозумів – на гачку щось велике».
Випадок одразу збурив тишу околиці селища: почали сходитися сусіди, дивитися на незвичайний улов. Навіть допомогли хлопцю з упаковкою трофею – одна з мешканок принесла великий мішок з-під цукру, аби величезний товстолоб доїхав додому до хлопця на вулицю Івана Богуна.
«Підсікати я не вмів, катушка зламалася, підсаки не було… – згадує хлопець. – Довелося дати потримати вудку моєму другові Ярославові Рубликові, а самому лізти у воду по коліна і брати його в руки й витягувати на берег!»
Такої великої риби на цьому ставку ще ніхто не ловив, хоч траплялася вона і вагою 5 кг. Серед звичних тут окунців, сомиків, карасиків і щук товстолоб виглядає справжнім королем. Станіслав зізнається: саме його й хотів спіймати. Мрія здійснилася — і не абияк.
Удома юного рибалку зустріли здивовані й горді батьки – Катерина та Григорій Курці, враженим був також і його старший брат Максим. Трофей почистив тато, а мама приготувала – рибу смакували і запеченою, і смаженою.
«Він дуже смачний. Недарма це моя улюблена риба», – усміхається Стас.

Ставок, де спіймався такий улов, має цікаву історію. Більше десяти років тому це була заболочена місцина, заросла чагарниками. Та завдяки ініціативі місцевого підприємця Петра Міцевського вона перетворилася на чисту водойму з насипною дамбою та живоплотом зі спірей. Вона навіть на деякий час дала прихисток історичній пам’ятці – тут зберігався унікальний маневицький човен-моноксил до відкриття збудованого для нього музейного приміщення, де він нині експонується.
«Цю водойму я привів до ладу за допомогою екскаватора ще десь у 2012 чи 2013 році. Із Божою поміччю вдалося зробити тут гарну місцину. А ще коли землю підняли, стала кращою й сухішою дорога поруч. Перші роки ми спільно з сусідами та друзями зариблювали її. Тепер сюди всі, хто хоче, приходять і купатися, і рибалити, – розповідає Петро Дорофійович. Згадує він, що перші роки після розчищення на водоймі взимку, коли вона замерзала, було видно, що є п’ять чи шість джерел – на їхньому місці були ніби плями».
Зараз на ставку, який місцеві й називають «Біля Міцевського», всі дивляться на воду з новою надією. Адже, як показав приклад Стаса Курця, велика риба – не завжди справа досвіду. Іноді щастя посміхається тим, хто просто вірить у мрію та бере вудку до рук.
Читайте також:
- Літо на Світязі 2025: ціни, житло, розваги та легендарні пончики
- Гігантського сома впіймали на Рівненщині
- 3 мальовничі водойми біля Луцька: де відпочити з вудкою чи влаштувати пікнік