Де відпочити за Луцьком: три варіанти для вихідних з риболовлею

Озеро в Усичах, водойма біля Набережного та ставок у Воротневі — чудові місця для тихого відпочинку неподалік Луцька. У радіусі 20 кілометрів — мальовничі краєвиди, чиста вода та ідеальні умови для риболовлі, купання або пікніка.
Про те, які принади є на локаціях, пише Район.Життя.
Озеро в Усичах: місце спокою та насолоди
Усичівський ставок – мальовнича водойма серед волинських полів, поєднана зі зручним доступом, можливістю як платної, так і безкоштовної риболовлі та багатим уловом. Це – місце для тихого відпочинку, зустрічей з друзями та релаксу на березі.
Озеро, що розташоване між селами Усичі та Шепель за приблизно 18 кілометрів від Луцька, є популярним місцем особливо серед рибалок та любителів відпочинку. Красу цієї водойми варто побачити на власні очі.
Саме озеро є доволі великим, площею близько 22 гектарів та має глибину 4 метри. Водойма є платною для риболовлі, проте це вартує того. Одноденна картка коштує близько 600 гривень, а річний абонемент — десь 300 $. Доступ до риболовлі можливий цілодобово, що є дуже комфортним для будь-якого рибалки.
В озері водяться короп, окунь, щука, карась, товстолобик, лящ, судак, сом та лин. Карп від 2 кілограм попадається нечасто, натомість ловляться товстолоби різного розміру, плотва, краснопірка та вервохвістка.
Озеро знаходиться серед мальовничої поліської місцевості з полого-солом’яним узбережжям та заростями очерету. Поруч – хвойні й мішані ліси, що додає місцині спокійної затишної атмосфери.
Місцевість ідеально підходить для вихідних на свіжому повітрі, аби втекти від галасу міста та просто розслабитися чи позасмагати.
Озеро в Усичах приваблює як досвідчених рибалок, так і тих, хто шукає спокійний відпочинок наодинці з природою. Він стане чудовим вибором для затишних вихідних або навіть тривалого риболовного турне.


Озеро біля села Набережне
Ще однією знахідкою для незабутнього відпочинку стало озеро неподалік села Набережне, що знаходиться в мальовничому куточку на високому березі Хрінницького водосховища. Це перспективна локація на межі Луцька і Рівненщини.
Саме озеро входить до системи Хрінницького водосховища, яке є одним із великих на Волині, створеним для гідроенергетики та рибогосподарства. Загалом площа водосховища — приблизно 18 км², а глибина до 6-7 метрів.
Дно мулисте, із затопленими рослинами, підводними корчами, що створює сприятливе середовище для риби та інших водних мешканців. Тут водяться типові види для водосховища – щука, окунь, карась, сом, амур, товстолобик тощо.
Дорожня мережа дозволяє легко дістатися до озера з Луцька (близько 40 хв), особливо вздовж вулиці Боремельська.
Оточують озеро неймовірні змішані дубово-грабові ліси, а чорноземні ґрунти створюють унікальний ландшафт для відпочинку серед природи.
З високого берега відкриваються неймовірні краєвиди, а прозора вода робить озеро привабливим для пікніків, риболовлі, сплавів на човнах та спостереження за дикою природою. Сюди варто приїхати хоча б раз кожному, аби відчути та насолодитися красою природи.


Водойма ПАТ «ЕНКО» біля села Воротнів
Це ще одне чудове місце для насолоди. Розташоване між селами Гаразджа та Воротнів, приблизно за 10 кілометрів від Луцька, всього 15 хвилин на авто або ж маршрутом 230.
Тут є все, що потрібно для відпочинку: комфортне місце розташування, бесідки, волейбольне поле, невеличкий майданчик, озеро та густі ліси навколо водойми.
Саме озеро площею близько 7 га, частина лісового каскаду водойми ЕНКО, з пісочком і пологим входом для купання. Вода чиста та прозора і добре прогрівається влітку. Любителям порибалити тут також доступний відпочинок. Часто зустрічаються: окунь, карась, щука, білий амур, товстолобик, плотва та краснопірка.
На території завжди чисто та охайно, що є не менш важливо для відпочиваючих.
Зазвичай сюди приїжджають для сімейного або ж дружнього відпочинку, пограти у волейбол, настільні ігри чи просто насолодитися красою лісу.

Читайте також:
- Шацькі озера 2025: що подивитися та скільки коштує відпочинок
- Спокійний плес, піщаний берег і затишна атмосфера: розповіли про місце відпочинку на Волині
- Смак Світязя вдома: рецепт легендарних шацьких пончиків