На Волині у 4-річної дитини та кількох студентів діагностували гепатит А

На Волині у 4-річної дитини та кількох студентів діагностували гепатит А

На Волині виявили шість випадків вірусного гепатиту А. Зокрема, епідеміологи зафіксували хворобу в п'ятьох студентів професійно-технічного училища №22 в селищі Луків і в однієї 4-річної дитини з Луківської громади.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб».

В осередку захворювання проводяться всі необхідні протиепідемічні заходи, встановлено коло контактних, за якими триває медичний нагляд. Всі хворі перебували на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні Ковельського міського територіального медичного об’єднання.

«На сьогодні 4 – виписані, 2 – продовжують лікування. Перебіг хвороби середньої важкості. На сьогодні, ПТУ №22 смт Луків, де навчалися хворі, з метою недопущення поширення інфекції переведено на дистанційну форму навчання. Під час епідеміологічного розслідування проведено відбір та лабораторне дослідження питної води, змивів з довкілля, вірусу гепатиту А в пробах не виявлено. Лікарями епідеміологами проводяться бесіди з контактними особами щодо профілактики вірусного гепатиту А, дотримання правил особистої гігієни. Протиепідемічні заходи тривають», - йдеться у дописі.

Як уберегтися від гепатиту А?

  • Мийте руки водою з милом, щонайменше, протягом 20 секунд.
  • Завжди мийте руки перед приготуванням/споживанням їжі та після вбиральні.
  • Мийте овочі та фрукти чистою водою перед тим, як їх споживати.
  • Якщо не впевнені, що вода з-під крана або з криниці безпечна, – використовуйте для пиття, приготування їжі та миття овочів і фруктів лише бутильовану або кип’ячену воду.
  • Дотримуйтесь рекомендацій з офіційних джерел щодо безпеки води у вашому регіоні.

Довідково: в 2024 році на Волині реєструється прогнозований підвищений рівень захворюваності на вірусний гепатит А. Здебільшого хворіють діти та молоді люди працездатного віку. Тому, при появі перших симптомів чи підозри на захворювання необхідно обов’язково звернутися до медичного закладу. Не займайтеся самолікуванням, лише лікар може встановити правильний діагноз та призначити відповідне лікування.

Читайте також: 

Можливо зацікавить