На Волині випустили на волю понад 300 фазанів

На Волині випустили на волю понад 300 фазанів

У вівторок, 12 квітня, лісівники Волині знову випускали фазанів у вільні природні умови.

Така справа – це вже гарна традиція для держлісгоспів Волинського ОУЛМГ, яка особливо активно підтримується останні 4 роки.

Фазанів закупили й привезли з Одеської області ще восени – загалом 2000 особин, – повідомили у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. 

Весь цей час птахів перетримували у фазанаріях. А тепер, із настанням найбільш комфортних для проживання умов у природі, випустили на волю.

«Свобода фазанам поки сподобалася. Це було помітно з того, як вони покидали клітку. Сподіваємося, що птахи приживуться і дадуть гарне потомство. Особливо ж надіємося на свідомість людей. Віримо, що ніхто не стане випалювати суху траву, де зараз птахи почнуть гніздитися», – написали лісівники. 

Варто зазначити, що вольєрне господарство на Волині останніми роками розвивається особливо активно.

Загальна площа фазанаріїв у держлісгоспах області - понад 11 тис. кв. м (створені вони вже у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», ДП «Колківське ЛГ», «Любомльське ЛГ», «Ківерцівське ЛГ»).

Тут птахів перетримували. А розселяють максимально в різних угіддях - на території усіх 10 держлісгоспів Волині.

Зокрема учора випускали 200 особин у ДП «Любомльське ЛГ». Ще 115 - у ДП «Колківське ЛГ». Частину птахів лісівники лишають у вольєрах як маточне поголів’я.

Що цікаво: ще 370 особин, які випустили цієї весни, вирощені вже у власному фазанарії колишнього ДП «Горохівське ЛМГ» (тепер уже «Володимир-Волинське ЛМГ»).

Привезені у попередні роки птахи дали у вольєрі гарне потомство. Тож тепер на Волині живуть уже фазани з винятково «волинським корінням».

Такі ж цілі – вирощувати чисто волинського фазана – ставлять собі й в інших державних підприємствах області.

Варто зазначити, що полювання на цього птаха на Волині поки заборонено – з метою досягнення в природі достатньої кількості.

Можливо зацікавить