«Надсилають тупо всім»: у жовтні повістки в Україні отримують ті, хто мають відстрочку і заброньовані. Чому так?
У жовтні в Україні надіслали 900 тисяч повісток військовозобов'язаним. Відтак, отримали їх не лише ухилянти, а й чоловіки, які мають відстрочку і заброньовані.
Що робити у такому разі та чи варто йти до ТЦК, розповів адвокат Володимир Кишеня, пише ТСН.
За його словами, протягом минулого тижня троє його клієнтів, яким допомогли оформити відстрочку, звернулися з таким питанням. Повістки вони отримали на пошту та з'явилися з ними в ТЦК.
«На запитання, навіщо нам шлете повістки, адже у нас оформлена відсрочка, почули, що повістки шлемо не ми, цим займається Генеральний штаб, всі питання туди. Ну і оскільки ви вже прийшли, то давайте ви пройдете військово-лікарську комісію», — розповів адвокат.
Вони відмовились від проходження ВЛК, на що почули, що тоді чекайте на наступні повістки.
«Підсумовуючи все вищевикладене, у мене є два припущення. Перший варіант — повістки надсилаються тупо всім. Не розбираючись, у кого є право на відстрочку, на бронювання. Надрукували 900 тисяч — 900 тисяч відправили. Хто не з'явився, отримав штраф. І далі, хай ходять по судах, і доводять, що вони нічого не порушували», — каже адвокат.
Інший варіант, виходячи зі слів працівників ТЦК СП, повістки надсилаються тим військовозобов'язаним, які не приходили на ВЛК понад один рік.
Читайте також:
- У деяких українців зʼявилася відстрочка до кінця мобілізації: що відомо
- У Луцьку ТЦК не дозволяли «швидкій» забрати чоловіка, хоча лікарі наполягали на госпіталізації
- Що робити, якщо маєш відстрочку чи бронювання, але отримав повістку