Овочі дешевшатимуть, а ціна на свинину не зміниться

Овочі дешевшатимуть, а ціна на свинину не зміниться

Овочі в Україні дешевшатимуть у міру надходження нового врожаю. Через надлишок зерна ціни на м'ясо залишаться стабільними або будуть падати.

Про це розповіла Світлана Литвин, аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), пише РБК-Україна.

Овочі

Як зазначила аналітикиня, овочі – це сезонний продукт, ціна на який зазвичай зменшується в міру надходження нового врожаю.

«Тому протягом липня варто очікувати зниження цін на всі види овочів, особливо по мірі надходження овочів відкритого ґрунту. І навіть інфляційні процеси, що відбуваються в країні через війну, не зможуть стримати це зниження», - вважає вона.

Молоко

Ціни на молочні продукти найближчі пару тижнів залишаться незмінними. Хоча у світі спостерігається подорожчання молока через підвищення цін на корми та енергоресурси, в Україні низькі ціни на зернові культури через надлишкову їх пропозицію стримують ріст собівартості виробництва молока, прогнозує Литвин.

М'ясо

Як зазначила експертка, мабуть, найбільш цікаві зміни цін будуть спостерігатись у м’ясному напрямку.

«Якщо говорити про яловичину, то м’ясопереробні комплекси її майже не купують, тому що наразі на ринку є її перенасичення. Яловичина є більш експортоорієнтованим продуктом, яким майже не торгують за кордоном через блокування портів. Тому, можна сказати, що ціна на яловичину найближчим часом не зміниться, а й можливо "просяде" на 2-3%», – вважає Литвин.

Стосовно свинини ситуація складніша, наголосила аналітикиня. Промислова пропозиція скоротилась через вибуття з ринку виробників східного та південного регіону. Це підштовхнуло в гору ціни.

«Наразі найближчим часом ціни не будуть стрімко зростати, через те що в червні імпортували 9 тис. тонн свинини, що майже в 4 рази більше, ніж у червні 2021 року. Це збільшить внутрішню пропозицію та не дасть зростати цінам», – сказала вона.

На курятину ціни стабільні та найближчим часом змінюватися не будуть. «Все-таки низькі ціни на зернові культури поки що стримують подальше зростання цін і на м’ясну групу», – прогнозує аналітикиня УКАБ.

Можливо зацікавить