Перелом хребта та струс мозку: у якому стані потерпілі від ракетного удару по Луцьку

Перелом хребта та струс мозку: у якому стані потерпілі від ракетного удару по Луцьку

Одного із постраждалих від ракетного удару по Луцьку невдовзі можуть виписати з лікарні додому. Медики кажуть, що чоловіка відкинуло вибуховою хвилею, але нині його стан значно покращився. Дивом вдалося вижити іншому потерпілому. Щойно його стабілізують – будуть оперувати.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Аверс», інформують Волинські новини

Чоловіка, якого рятувальники витягли з-під завалів, медики стараються поставити на ноги. Лікарі кажуть, що у потерпілого перелом хребта. Припускають, що чоловіка злегка накрило металоконструкцією, тому він і зміг вижити.

Очільник обласного управління здоров’я зауважив: після того, як волинянина дістали з-під завалів, у нього була слабість в нижніх кінцівках, нині вона вже зменшилась, є покращення. Нейрохірург додає, що згодом чоловіка оперуватимуть.

«Стан стабільний. Наразі про операцію не йдеться, оскільки є супутні діагнози, як кажуть, які нам не дозволяють взяти його в операційну. Необхідно стабілізувати його стан до кінця. Термінової операції він не потребує, це має бути планова операція. Він при свідомості. Якщо брати клінічну симптоматику, то йому сьогодні краще», – повідомив нейрохірург Волинської обласної клінічної лікарні Сергій Фецяк.

Чи відчуває чоловік свої ноги – лікарі не коментують. Але кажуть, що будуть працювати, аби повернути постраждалого до повноцінного здорового життя. Коли одужає – прогнозувати рано. У іншого пацієнта, як розповіли медики, струс головного мозку і закритий перелом гомілки. Через добу після прильоту його загальний стан суттєво покращився.

«Він молодший, стан покращується. Ми навіть розглядаємо перспективу його виписки додому. Звичайно, не сьогодні, але найближчими днями. Він дообстежений»,– зазначив лікар.

Ще одного чоловіка прооперували, діставши з тіла уламки. Медики кажуть, що стан госпіталізованих далекий від легкого.

«Ми не можемо говорити про легкий стан цих трьох пацієнтів. Тому що там і краш-синдром (травматичний токсикоз, – ВН) можливий. Ми повинні розуміти, що можуть бути і в подальшому десь наслідки від синдрому тривалого здавлювання. Тобто ми можемо мати якісь віддалені наслідки», – зауважив начальник управління охорони здоров’я Волинської ОВА Юрій Легкодух.

Проте загрози життю усіх трьох пацієнтів, зауважили медики, немає.

Читайте також: 

Можливо зацікавить