Підробив довідку ВЛК: як покарали ухилянта на Волині
Житель Миколаївщини хотів виїхати у Польщу і надав волинським прикордонникам підроблену довідку військово-лікарської комісії. Чоловік запевняє, що не знав, справжня довідка чи фальшива. Мовляв, її йому видали у Скадовську ще до повномасштабного вторгнення.
Про це йдеться у сюжеті ТРК «Аверс», пише ІА «Волинські новини».
Житель Миколаївщини втрапив у халепу на Волині. Вночі у жовтні 2022 року хотів перетнути кордон через пункт пропуску «Устилуг».
«Особа, яка певний час проживала то в Криму, то в Сімферополі, то в Миколаєві, то в Херсоні. Людина заробляє кошти тим, що працює різноробочим на будівництвах», – повідомив захисник Сергій Ліпатов.
Надав прикордонникам тимчасове посвідчення військовозобов’язаного та довідку ВЛК. Ті запідозрили, що документи підроблені. Сам чоловік запевняв суддю, що то йому в Скадовську на Херсонщині видали. Мовляв, він там працював на будівництві, захворів, вирішив постійно мешкати і пішов до місцевого військкомату ставати на облік. Буцімто там ВЛК і визнала його непридатним до військової служби.
«Із довідкою з Миколаївської області, долаючи 800 кілометрів, не знаючи про те, що вона підроблена чи не підроблена… Хай сторона обвинувачення надасть докази про те, що вона підроблена. Жодного доказу не надано: ні висновків експертів, ні свідків. Цю довідку видав військкомат у Скадовську ще перед повномасштабним вторгненням в грудні 2021 року», – стверджував захисник.
Але що цікаво: хто саме видавав довідку – уже не пам’ятають.
«Якби ми пам’ятали, ми б вам сказали прізвище», – сказав Сергій Ліпатов.
Правоохоронці встановили, що документи підроблені. Мовляв, не могли чоловікові їх видати у Скадовську.
«Останній був зареєстрований та перебував на військовому обліку за місцем своєї реєстрації в місті Миколаїв, у місті Скадовськ за місцем тимчасового проживання не реєструвався, офіційно на роботу не був працевлаштований», – йшлося у вироку суду першої інстанції.
Суд у Володимирі визнав чоловіка винним: три роки ув’язнення замінили іспитовим строком.
«Звільнений від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку тривалістю у два роки не вчинить нового кримінального правопорушення. Не погодившись з таким вироком місцевого суду, захисник подав апеляційну скаргу та клопотання про поновлення строків на апеляційне оскарження», – повідомив суддя Волинського апеляційного суду Віталій Денісов.
Колегія суддів у Луцьку вирішила, що терміни на оскарження чоловік уже проґавив.
Читайте також:
- Правила нового законопроєкту: хто може отримати відстрочку від мобілізації у травні 2024
- Мобілізація в Україні: батька сімох неповнолітніх дітей суд визнав винним в ухиленні від призову
- Ожиріння, діабет та недостатня вага: з якими хворобами ендокринної системи не можуть мобілізувати