«Дух незламних»: поблизу Луцька зі зброєю та вогнем билися козаки
У суботу та неділю, 16-17 вересня, справжні козаки демонструють мистецтво бою у Музеї історії сільського господарства Волині - скансені. Дійство назвали фестивалем національних бойових мистецтв «Дух незламних» і провели вперше. Відвідувачі мають змогу побачити виступи зі зброєю, реконструкцію козацького бою, вогняне шоу тощо.
«Основна мета - це збір коштів на дрони-камікадзе для наших захисників. На всіх присутніх тут локаціях - донація. Дуже багато благодійних фондів долучилися до заходу, за що їм велике дякую».
Серед учасників фестивалю - вихованці спортивного клубу козацьких бойових мистецтв «ГерцЬ» з міста Луцька, «Люті козаки» з Дніпра, Сергій Василюк – соліст гурту «Тінь Сонця» та творчі колективи Луцької громади.
Іван Михайлов займається у спортивному клубі козацьких бойових мистецтв «ГерцЬ» вже 5 років. Мама хлопчика, Людмила, розповідає: це не просто спорт, а й виховання духу братерства, поваги та культури.
«В «Герці» загартовують не лише тіло а й незламний дух. Я пишаюся, що мій син є частинкою цього клубу, він має вже більше 10 медалей, приймає участь в показових виступах (кожного разу, коли дивлюся їхній виступ - завмирає серце!). Іван з радістю йде на тренування і приходить з новими враженнями та знаннями, адже там не лише спорт та боротьба, а й виховання духу братерства, поваги, культури, знання своєї історії, зокрема історїї козацтва, любові до України. Щиро дякую тренерам за їхню кропітку працю», - розповіла Людмила Михайлова.
Гості фестивалю мали нагоду оглянути справжній інвентар українського козацтва: намети, гармати, вози, козацьку кухню, холодну та вогнепальну зброю.
Також присутні брали участь у майстер-класах з традиційних ремесл: лялька-мотанка, типологія виробів зі шкіри, соломоплетіння, робота з глиною, ковальство (відливання мушкетних куль) тощо. Особливо рішучі за донат для наших захисників метали списи, ножі та сокири.
Захід - дводенний, а отже хто не встиг відвідати «Дух незламних» вчора - приходьте сьогодні впродовж дня до 18 години. Наприкінці фестивалю проведуть благодійний аукціон та нагородять учасників. Організаторам вдалося поєднати важливе і корисне: популяризацію національних бойових мистецтв, народної культури та історії, згадати наших славних пращурів, а також збір коштів для сучасних воїнів світла - ЗСУ.
Читайте також:
- Зірки футболу зустрілися у Луцьку аби зібрати 200 тисяч гривень
- У Луцьку загоювали рани золотими нитками: поезією та музикою. Як відбувався арт-променад
- Глядачі у шоці: актори розповіли вражаючу історію села під Луцьком
- Замість скандального фестивалю популярний співак з Волині Yaktak у Варшаві зібрав пів мільйона