«В Україні було більше різних розваг»: лучанка розповіла про навчання на подвійному дипломі у Польщі
Проект «Подвійний диплом» – це унікальна освітня пропозиція, яка дозволяє українським студентам отримувати знання в двох університетах одночасно.
Студентка третього курсу Волинського національного Університету ім. Лесі Українки факультету філології та журналістики, спеціальності «Філологія» Діана Гацик, яка також є студенткою Гуманітарно-Природничого Університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові, розповіла про різницю між українською та європейською освітою, переваги подвійного диплому, а також кому доступна ця програма та чи потребує великих вкладень.
Як розповіла виданню ВСН студентка, коли почула на першому курсі про можливість навчатися на подвійному дипломі, одразу загорілася ідеєю та розуміла, що обов'язково використає таку можливість та поїде навчатися до Польщі.
– Чим відрізняється українська освіта від європейської?
- Відчутна різниця у навантаженні, яке дає польський університет. Порівнюючи, як в Україні закривати сесію та в Польщі, то в другому випадку буде набагато складніше, оскільки там більше навантаження по літературі. Студентам потрібно опрацьовувати велику кількість матеріалів за короткий термін. Також відрізняється дозвілля студентів. В Україні було більше різних розваг, організатори влаштовували різні дискотеки для студентів і не тільки, в польському ж університеті всю увагу приділяють навчанню. Тобто в українському університеті більше розвинуте дозвіллля студентів, що не можна сказати про студентське життя в Польщі.
– Чи відрізняється ставлення викладачів до українських студентів в порівнянні з поляками?
- Я не побачила суттєвої різниці у ставленні, але можна говорити про те, що нам давали менше навантаження в порівнянні з поляками, але це тільки на зимовому семестрі. Коли ми приїжджаємо в Ченстохову і нам потрібно закривати дві сесії одночасно, весняну та зимову, тоді викладачі йдуть на зустріч та дають менший обсяг завдань, які потрібно опрацювати, це полегшує українським студентам здати сесію. Але якщо це весняний період, коли ми паралельно навчаємося з польською групою, то в такому випадку немає жодного пропуску з боку викладачів. Ми вчимося всі на одному рівні, щоб не було жодних суперечок між польськими та українськими студентами.
– Яке відношення польських студентів до українців?
- В українському університеті набагато простіше завести нових друзів і взагалі знайомитися з новими людьми. В Ченстохові це зробити складніше. Ми зрозуміли, що якщо ми, українці не зробимо перший крок та перші не проявимо ініціативу, то не буде контакту між нами та поляками.
– Які можливості дає подвійний диплом та які його перспективи?
- Передусім це навчання дає студентам зануритися в польську мову та культуру. Також дає можливість побороти страх говорити та висловлювати свою думку польською мовою. Цінність подвійного диплому ще в тому, що випускник стає більш затребуваним на ринку працевлаштування. Подвійний диплом це є диплом європейського зразка, тобто якщо я студентка, яка навчається на подвійному дипломі, то у майбутньому я можу їхати в будь-яку країну і мій диплом визнають як європейський, оскільки в ньому буде певне засвідчення про це.
Диплом європейського зразка дасть об'єктивний опис досягнень і компетенцій випускника, також посприяє працевлаштуванню і в Україні, і за кордоном. До того ж, таким чином українські студенти роблять свій навчальний заклад відомим за межами країни.
– Кому доступна ця програма та чи потребує великих вкладень?
- Все залежить від ваших успіхів в навчанні та бажанні навчатися в Польщі. На групу виділяють певну кількість місць, тоді беруть усіх охочих, а пізніше обирають за найкращими балами та відправлять на подвійний диплом. Польська сторона обирає студентів, які реально потягнуть таке складне навчання. До того ж навчання на подвійному дипломі в Польщі для нас абсолютно безкоштне, але і стипендії ми не отримуємо. Все завдяки тому, що наш університет уклав договір, тому ми маємо можливість поїхати на подвійний диплом абсолютно безкоштовно. Наприклад, якщо брати Житомирський університет, то вони платять за цю програму, а їдуть на таких самих правах, як і ми.
Читайте також:
• «Освіта для галочки»: в Україні скасують заочну форму навчання
• «Викладачі вважають, що їх принижують, коли пропонують хабар», - волинянки розповіли про навчання у Польщі
• Волинський виш потрапив до рейтингу найкращих університетів Європи