«Помоліться за мене, бо не знаю, чи повернуся»: спогади про загиблого Героя з Луцька Дениса Кудрявцева
1 листопада 2022 року в результаті ворожого обстрілу під час виконання бойового завдання в районі населеного пункту Ягідне Куп’янського району Харківської області загинув 41-річний старший сержант Денис Кудрявцев. 30 червня Героя нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Його рідні та близькі поділилися спогадами про найкращого сина, чоловіка, батька, брата і побратима, - пишуть Волинські новини.
Уже майже дев’ять місяців рідні Героя живуть із розкраяним навпіл серцем. Увесь цей час намагаються втамувати біль, що рве на шмаття стривожені душі. І він, цей біль, із плином часу не слабне, хіба набуває іншого наповнення – із гостро-нестерпного стає тихим, але невтамованим.
Майже дев’ять місяців тому війна перекроїла життя родини Кудрявцевих із Луцька і змусила вчитися починати новий відлік без нього.
«Того ж дня, коли почалася велика війна, Денис пішов до військкомату. Не міг інакше. І не хотів. Йому сказали, що в теробороні вже місць немає. Веліли поки чекати. І 3 березня, якраз у день народження доньки, він пішов служити в роту охорони, – пригадує молодша сестра Дениса Ольга. – Тож його військовий шлях почався з Луцька. А потім брата перевели у Володимир».
Денис Кудрявцев служив у другій роті першого стрілецького батальйону 14-ї ОМБр. Його бойовий побратим Вадим Оксенюк на позивний Халк каже: у Володимирі під час підготовки з ним і познайомилися. Відтоді дружили. Додає: багато хлопців Дениса батьком кликали, бо був дуже відповідальним і турботливим: пильнував, щоб були нормально екіпіровані, нагодовані. Часто й сам хлопцям готував.
На сході бойові побратими були вже у червні 2022 року. Вадим – водій автобуса, Денис – командир відділення, згодом – штурмової групи. Соледар, Бахмут – довелося побувати в самому горнилі війни.
«Денис був особливим. Відверто вам скажу: його поважали та слухали більше, ніж деяких офіцерів. Я знав його всього сім місяців. А він мені став другом, братом, батьком. Та що там, він мені життя врятував, – ділиться спогадами Вадим. – Нас на позиції під Бахмутом накрили з артилерії. І мене засипало землею – за метр розірвалася міна. Якби не він, я тут з вами зараз не говорив би».
«Він наш батальйон укупі тримав. А як загинув… Хтось звільнився, хтось перевівся, хтось досі на реабілітації. Одне слово, можна сказати, що батальйон розпався», – відводить погляд.
Той бій 1 листопада 2022 року біля села Ягідного під Куп’янськом став останнім для Дениса Кудрявцева. Він якраз присів, щоб забити в карту на планшеті геолокацію. І осколок ворожого снаряда впився йому в шию. Разом із ним загинуло ще троє побратимів. Було багато поранених. Вадимові в тому бою вдалося вижити, каже, навіть осколок жоден не зачепив.
Пригадує, як Денис подарував йому свого недешевого годинника.
«Ми з ним трохи посперечалися, почубилися звечора. А вранці він на знак примирення зняв з руки годинника і мені подарував, – очі Халка помітно теплішають. – На тому годиннику будильник грав щодня о 19:45 – ми тоді заступали в наряд. Тепер у мене на телефоні о цій порі грає будильник. Як ще одне нагадування про Дениса».
Нині той годинник – у Денисового сина. Вадим вирішив, що так буде правильно – щоб хлопець носив його як пам’ять про тата. Хоча, зізнається, дуже непросто було наважитися зняти такий цінний подарунок побратима з руки.
Денис дуже переймався за мамине здоров’я, тож суворо заборонив усім їй казати про те, де насправді він проходить службу. Вона була впевнена, що він – під білоруським кордоном. Тож коли їй повідомили, що син загинув, не повірила. Та й, усвідомивши гірку правду, не могла змиритися з тим, що син загинув, не повірила, казала: «Це якась помилка, там же не стріляють…» Та й, усвідомивши гірку правду, ще досі не може змиритися, що більше ніколи не обійме дорогого синочка.
«Коли він їхав з тієї останньої відпустки, було якесь таке гірке й тривожне відчуття прощання. Усі плакали. Заїхав на заправку біля дому. Заливши повний бак, зустрів там знайомого священника. Денис попросив його: «Олеже, молися за мене, бо не знаю, чи повернуся», – сльози знову позбавляють Олю здатності говорити.
Трохи опанувавши себе, вона розповідає, яким у мирному житті був Денис.
Оля не скиглить. Не дозволяє собі впасти у відчай. Волю сльозам дає тоді, коли її бачить хіба місяць на небі.
«Не зламатися мені допомагає велика відповідальність. Я маю дбати про свою родину. Підтримую нашу маму, його дружину, його дітей. Я просто не можу бути слабкою, – каже жінка. – Хочу, щоб він бачив мене згори і пишався, яка в нього мудра і сильна молодша сестра».
Оля дуже хоче, щоб про її брата пам’ятали. Щоб не забували про те, що він заради нас із вами віддав найдорожче – власне життя. І щоб його подвиг, його жертовність не були марними.
Оксана ГОЛОВІЙ
Читайте також:
- Був кращим компаньйоном артилеристів та «очима» піхоти: спогади про загиблого бійця з Волині Артема Колядюка
- Лікарі не змогли врятувати: історія 23-річного Героя з Волині
- Тіло назавжди залишилося на полі бою: спогади про Героя з Волині Іллю Шамріцького