Попри серйозні звинувачення директорку Шацького нацпарку не відсторонили від посади
У судах триває розгляд справи директорки Шацького Національного парку Марії Христецької, яку підозрюють у шахрайстві, розтраті майна та підробці документів у складі організованої злочинної групи.
Як йдеться в сюжеті 12 каналу, посадовиці інкримінують тяжчі злочини, за які передбачено покарання від 7 до 12 років позбавлення волі, передає Insider Media.
Попри всі клопотання прокурорів, Апеляційний суд Волинської області не захотів відсторонити її від посади. Хоча представник прокуратури пояснював, що Христецька, перебуваючи на робочому місці, може чинити тиск на працівників парку.
«Найголовншиій ризик це те, що вона може впливати на свідків, які вже допитувалися або ще не допитувалися в кримінальному провадженні. Органи досудового розслідування в даний час перевіряють і встановлюють факти можливого розкрадання чи причетності до розкрадання інших осіб», - сказав прокурор Леонід Сасюк.
Натомість у суді кажуть, що за 7 місяців досудового розслідування правоохоронці мали б виконати ці процесуальні дії. На що прокурор зауважив, що частина свідків, перебуваючи в службовій залежності від Христецької, бояться давати показання проти неї.
Зрештою клопотання прокурора відхилили. Як і до одного з заступників Марії Христецької щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Таке рішення озвучив суддя Петро Борсук, який свого часу був фігурантом скандалу.
Нагадаємо, 10 листопада 2022-го в обласній прокуратурі повідомили, що директорку Шацького національного парку підозрюють у вчиненні низки злочинів. Слідчі вважають, що посадовиця нацпарку фіктивно оформила на роботу двох людей, які отримали заробітну плату в понад 615 тисяч гривень. Також вона незаконно отримала понад 23 тисячі гривень із бюджету за програмою «Муніципальна няня».
21 січня прокуратура та ДБР озвучили нові подробиці у справі Христецької. Жінці інкримінують також шахрайство.
Читайте також:
- Волинська прокуратура просила суд змінити запобіжний захід директорці Шацького нацпарку
- ДБР повідомило про підозру начальнику одного із районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Львівської області та в.о. голови військово-лікарської комісії цього військкомату. Вони організували схему отримання хабарів за видавання документів щодо непридатності до військової служби.
- Стало відомо ім’я 27-річної лучанки, яка разом зі спільниками виготовляла фіктивні документи для виїзду за кордон чоловікам призовного віку.