Волинянин повернувся на службу після СЗЧ: історія воїна

Захисник з Волині Володимир після СЗЧ повернувся на службу

Захисник з Волині Володимир після СЗЧ повернувся на службу. Чоловік зізнається: втеча не принесла полегшення.

Про це пишуть Волинські новини з посиланням на сюжет ТРК Аверс. 

Військовослужбовець Володимир знає, що таке СЗЧ не з чуток. У цивільному житті працював у сфері культури, приєднався до лав ЗСУ навесні минулого року, служив на Донецькому напрямку. Спершу Володимир тримався, але з часом постійний стрес і виснаження далися взнаки. 

«Я побачив війну. Я багато чув, багато знав, але коли побачив на власні очі... Це насправді дуже важко. Важко фізично і морально. І в один момент я зрозумів, що деморалізований, виснажений, і вирішив дати собі відпочинок, зібратися з думками, силами», – розповідає військовослужбовець Володимир.

Але вдома він зрозумів, що втеча не принесла полегшення. Навпаки його гризла провина за те, що залишив побратимів. Він розумів, що має бути разом з ними. Спочатку, каже Володимир, вагався, бо не знав, як до нього поставляться товариші зі служби. Також боявся кримінальної відповідальності.

«Я дізнався про закон Президента, про повернення людей із СЗЧ. Це ж і відновлення законності, і соціальних пільг, і допомог», – каже військовий Володимир. 

«До 1 березня 2025 року військовослужбовці, які самовільно залишили частину, можуть добровільно повернутися на службу. Для цього потрібно прибути до своєї частини, звернутися до ДБР, Військової служби правопорядку, Національної поліції чи визначених частин рот Національної гвардії. Рапорт на поновлення можна подати особисто або через застосунок «Армія+». Також потрібно зазначити, що вказані військовослужбовці, які повернулися до несення служби, будуть звільнені від кримінальної відповідальності», – розповідає слідчий ДБР Микола Троцюк.

Володимир вирішив не зволікати та звернутися до правоохоронних органів із з’явою про бажання повернутися на службу. Після консультацій вирішив спробувати себе в лавах Нацгвардії.

«Ці військовослужбовці мають можливість повернутися до частини Нацгвардії після проведенням з ними бесід морально-психологічного стану, проходженням ВЛК, з ними пропрацюють наші військовослужбовці-фахівці з визначення їхньої профпридатності. Ці військовослужбовці записуються в списки особового складу частини, після чого поновлюються всі види забезпечення – це і грошове, і речове, і продовольче забезпечення. Також поновлюється повний пакет соціальних гарантій», – говорить пресофіцер Волинського підрозділу НГУ Віталій Михальчук.

Повернення на службу потребує не лише формального відновлення в підрозділі, а й серйозної підготовки. Після тривалого часу поза військом воїнам доводиться знову звикати до дисципліни, бойових завдань і фізичних навантажень.

«Для чого це проводимо? Щоб вони адаптувалися, були готові до нових боїв і покращили свої індивідуальні навички, а також щоб навчити їх нової тактики, нової методики ведення бою», – каже інструктор на псевдо Ведмідь.

Сьогодні Володимир готовий служити, але вже з новим розумінням і бажанням не просто виконувати обов’язок, а й ділитися своєю історією з тими, хто переживає подібні випробовування.

Читайте також: 

Можливо зацікавить