Псевдодопомога та фіктивні соціальні виплати: як на Волині діють кібершахраї
У волинських групах у фейсбуці шахраї розміщують інформацію про фіктивну допомогу через онлайн-банкінг. Таким чином злодії намагаються заволодіти даними банківських карток людей.
У фейсбуці почали поширювати повідомлення про, нібито соціальні виплати українцям, але щоразу із іншим типом допомоги. У одному з дописів - для внутрішньопереміщених осіб, у іншому - у зв'язку із енергетичною ситуацією в країні. Опісля - інструкція і посилання на сайти банків.
У сектор комунікації поліції Волинської області в коментрі виданню ВСН повідомили, що таким чином працюють шахраї.
Звернення про подібне шахрайство до поліції надходять щоденно. Раніше, у листопаді 2022 року, повідомлялося, що за 10 місяців було зареєстровано 950 кримінальних проваджень за ознакою шахрайства.
У пресслужбі поліції пояснили, що після того, як людина переходить за посиланням, їй відкривається сайт злочинців, який зовнішньо трохи схожий до банківського. Опісля особу просять ввести логін, пароль до онлайн-банкінгу і часом код підтвердження, яке надійде на номер телефону. Після цих операцій шахраї отримують доступ до карти.
Інспектор кіберполіції Роман Будчик зазначає, що необхідно дотримуватися кількох правил:
- у жодному разі не повідомляти персональні дані та дані банківських карток і паролі до них;
- не переходити на невідомі сайти, не відкривати незрозумілих посилань, здійснювати операції з купівлі-продажу лише на офіційному сайті;
- не оплачувати наперед за товари і послуги;
- перевіряти стан здоров’я рідних, зателефонувати їм перш, ніж віддавати кошти пройдисвітам на нібито операцію чи «вирішення питань».
Читайте також:
- На Волині викрили злочинну схему ввезення авто під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ.
- Польські прикордонники затримали українця, який намагався перетнути кордон з 12 громадянами Туреччини у машині.