Публічне звітування: де громадські організації Луцька брали кошти на свої проєкти
У Луцьку відбулося спільне публічне звітування громадського сектору Волині, на якому провідні громадські організації області розказали про те, як працювали у 2023 році, що вдалося, а що ні, скільки грошей залучили на свої проєкти та звідки їх брали. Окрім того, громадські організації поділилися планами на нинішній рік.
У пʼятницю, 26 лютого представники благодійних організацій, фондів, громадських організацій, які діють на Волині відзвітували про те, скільки грошей залучили на власні проєкти та звідки їх брали. Окрім представників громадського сектору також були й представники обласної влади. Як пояснили організатори, публічне звітування – це в першу чергу про прозорість.
Загалом публічно відзвітувалися 16 учасників.
Директорка громадської організації «Розвиток Волині» Ірина Колковська розповіла про напрямки діяльності, розвиток та основні досягнення організації за 2023 рік. Одним із проєктів у минулому році став проєкт «Просування гендерної рівності у Волинській області через обʼєднання зусиль депутатських груп».
«У 2022-2023 роках ми просували гендерну рівність та права жінок через посилення та обʼєднання зусиль депутатських груп з гендерних питань, що створені при радах різних рівнів у Волинській області.
Було проведено 10 тренінгів для депутатів та депутаток, чиновників та чиновниць місцевих рад», – розповіла Ірина Колковська.
Також у ГО випустили 11 аналітичних дописів на гендерну тематику, які отримали понад 243 000 переглядів у соцмережах. Окрім цього, було проведено виставку фотографій стереотипних професій, а також напрацьовано понад 10 нормативно-правових документів, звернень та програм.
Засновниця української спільноти жінок Pro.woman.ua Юлія Євпак розповіла, що громадська організація розпочала діяльність в червні 2020 року та займається навчаннямм лідерів та лідерок і підсиленням бізнесу в Україні та за її межами.
У 2023 році їм вдалося запустити навчальну програму разом із Асоціацією легкої промисловості та організувати два національні інтенсиви для ветеранок та дружин військових. Також реалізували програму розвитку ветеранського бізнесу спільно з УВФ та НОМАД ЛІВ та провели 21 освітній захід для 780 осіб.
Операційна менеджерка БО БФ «АНГАР. Україна» Іванна Кумановська розповіла, що БФ «АНГАР.Україна» — був заснований як волонтерський штаб, де добровільно обʼєдналися між собою люди, які своїми діями та щоденною працею наближають перемогу.
«Ми обʼєдналися не заради отримання матеріальної винагороди! Це історія про потужне комʼюніті», – додала Іванна Кумаковська.
У команді є волонтери, які вже більше року забезпечують продуктивну діяльність благодійного фонду «АНГАР. Україна». Команда також залучає фахівців із управління фінансів, юридичного та кадрового супроводу. Окрім того, сплачує оренду та покриває інші витрати, необхідні для функціонування штабу. Тому у них зʼявився збір на адміністративні витрати.
Загалом в «Ангарі» за 2023 рік обʼєдналися кілька відділів, які злагоджено працюють і сьогодні: операційний відділ, що займається логістикою, доставкою, фінансами, закупівлею та документообігом та комунікаційний відділ, який проводить креативну комунікацію фонду та професійну взаємодію із аудиторією.
На сьогоднішній день «Ангар. Україна» займається: закупівлею дронів та різноманітної техніки для ЗСУ, закупівлею комплектуючих до аптечок, які рятують життя. Від початку повномасштабної війни і до кінця лютого 2024 року волонтерський штаб «Ангар» зібрав понад 93 224,163 мільйони гривень.
Директор ГО «Центр журналістських розслідувань «Сила правди» Юрій Горбач розповів, що за 2023 рік команді вдалося досягти чотири провадження антимонопольного комітету України щодо змов на тендерах після журналістських розслідувань. Два накладені штрафи на замовників на тендерах після журналістських розслідувань у розмірі 236 тисяч гривень.
«Одна участь в розробці антикорупційної програми Луцької міської ради. Одна кримінальна справа та справа проти редакції.
А ще скорочення не першочергових видатків із бюджету Луцька після численних матеріалів центру та інших редакцій, а також повернення в публічний доступ генерального плану Луцька та інше», – прозвітував Юрій Горбач.
Виконавча директорка Агенції регіонального розвитку Прибужжя, яка заснована 19 квітня 2021 року у місті Володимирі Ірина Пикалюк поділилася, що їхня громадська організація сприяє підготовці та реалізації проєктів розвитку регіону Прибужжя, налагодженню діалогу між громадськістю та органами місцевого самоврядування, а також залученню інвестицій у регіон. За 2022-2023 роки команді вдалося реалізувати такі проєкти: «Говори зі мною», «Укриття», «Безпечна освіта», «Нові ідеї для нових громад», «Культурний шлях» та інші.
Окрім вищезгаданих громадських організацій та благодійних фондів також публічно прозвітувалиися ГО «Спільна справа», ГО «Твої кроки», ГО «Brain storm», БФ «АЛЬПС РЕЗІЛІЄНС УКРАЇНА», NGO «Great idea», Волинський інститут права, NGO «Crimea sos», «Молодіжна Платформа», Агенція міжнародної співпраці та незалежний театр «Гармидер».
Читайте також:
• «Як підтримувати військових, що повернулися з зони бойових дій», – бойовий медик з Луцька Олексій Кушнєр
• Українські підприємці можуть отримати 4 мільйони гривень від національної акселераційної програми «Власне»
• 150 тисяч на власну справу: волинянка перемогла у бізнес-акселераторі «Відважна» від Дія.Бізнес