«Ренопласт»: лідерство у віконній галузі Волині з акцентом на якість і повний цикл виробництва
Волинський виробник «Ренопласт» спеціалізується на виготовленні якісних металопластикових, алюмінієвих та скляних конструкцій, відомий та визнаний не лише на Волині, а й в Україні та деяких країнах Європи. Це єдине підприємство у нашому регіоні, що має закритий цикл виробництва: тобто усе, що стосується вікон - в одному місці, як у супермаркеті.
Конструкції «Ренопласт» встановлені у найсучасніших житлових комплексах міста та області, адже ці вікна - надійні та довговічні. Журналісти ВСН поспілкувалися з директором компанії Павлом Залевським про діяльність і політику компанії, масштаби і тонкощі виробництва та успішні проєкти, які вдалося реалізувати.
- Основний офіс компанії, шоу-рум та відділ продажів розташований у Луцьку, а виробничі потужності ТОВ «Ренопласт» - у місті Нововолинськ Волинської області. Там функціонує повний цикл виробництва: включно з власними лініями з виробництва склопакетів, металопластикових вікон та різноманітних алюмінієвих конструкцій. Розкажіть про переваги «Ренопласт».
- Наш завод – єдиний на Волині закритого циклу. Людина, яка до нас приходить, потрапляє ніби у супермаркет. Якщо вона має намір придбати вікна - має з чого обрати та обов'язково обере. В асортименті ми маємо як бюджетні варіанти профільних систем, так і більш дорожчі варіанти з відповідними кращими характеристиками.
Наша перевага в тому, що ми реалізовуємо повний цикл продажу та виробництва: від моменту знайомства з клієнтом, визначення його потреби, ознайомлення з продуктовим рядом, розрахунком, заміром прорізів, запуском в роботу і найголовніше – виробництва повністю всього. Ми не купуємо склопакети – ми робимо їх самостійно.
Наприклад, якщо людина будує котедж і хоче вікна - пластикові, двері - алюмінієві, а душову кабіну – зі скла. У жодній компанії на Волині, окрім нашої, їй такого зробити не зможуть. Ось цей повний цикл нас відрізняє від інших.
У нас є велика кількість монтажних бригад, які закривають цей цикл. Ми несемо гарантійні зобов'язання – протягом 5 років наш сервісний відділ забезпечує працездатність конструкцій. Це наша повна відповідальність, адже і виготовляємо, і встановлювлюємо ми.
- Розкажіть про географію роботи «Ренопласт». Знаємо, що працюєте не тільки з українськими містами, а й за кордоном.
- Наразі експортуємо нашу продукцію в основному в Німеччину та в США, хоча існують нерегулярні поставки і в Польщу. Також працюємо у напрямку відновлення. Наразі ми задіяні в Київській області, зокрема в Ірпіні, Бучі. Працюємо в Харкові, донедавна працювали в Полтавській області, думаю, що продовжимо в Сумській і частково в Дніпропетровській.
Я вважаю, що це обов'язок кожного такого підприємства - брати участь у відновленні. Деякі заводи, на жаль, закрилися, зокрема, ті, що дуже близько до окупованих територій. І це не малі заводи, основна частина величезних заводів розташовувалася на сході Україні. Відповідно, там і з електроенергією проблеми, з людьми, з усім-усім. Вони працюють, скажімо не більше, ніж на 50% своїх потужностей. Це треба чимось підстраховувати. Також розширюємо дилерський напрямок.
Як тільки війна закінчиться, прогнозується бум у будівництві. Тому до цього треба бути готовим. Ми готуємось. У цьому році отримали грант USAID, пів року до цього йшли. Отримали ще одну зварювально-зачисну лінію, що дозволило збільшити об’єми виробництва вдвічі. На даний момент ми можемо виготовляти 150-200 конструкцій за зміну, тобто за 8 годин. До цього ми робили від 60 до 100 конструкцій.
Тому цей рівень нам дозволяє вийти на ще більші ринки, ще краще працювати по експорту, оскільки в нас класні можливості, сприяє й географічне розташування. У нас свій автопарк великотоннажних автомобілів, свої водії, що дозволяє доставляти продукцію в будь-який куточок України та Європи.
- Ви постійно співпрацюєте із забудовниками. Конструкції «Ренопласт» встановлені у кращих житлових комплексах області. Розкажіть про цю співпрацю.
- В основному забудовники замовляють вікна з профілів бюджетної лінійки. Що мене найбільше здивувало, коли почали співпрацю з Будівельною компанією «Інвестор» – вони такий сегмент навіть не розглядають. От у нас є середньо-бюджетний профіль – Framex та WDS, і дорогий – Salamander.
Коли обговорювали встановлення наших конструкції у житловому комплексі «Струмочок», ми одразу запропонували профіль WDS, але забудовник обрав дорожчий профіль. Здивувало, що не економлять на цьому, хочуть кращої якості для своїх клієнтів та визнану іноземну марку.
Також ми запропонували «Інвестору» два енергозбереження, це стандартний набір склопакета для того, щоб дотриматись мінімальних вимог опору теплопровідності конструкцій згідно державних будівельних норм. Але керівник компанії Андрій Разумовський сказав: «Ні, мені потрібен мультифункціональний склопакет». Я вам скажу чесно, навіть у столиці це доволі рідкісне явище. Там ставлять два енергозбереження і на тому крапка.
Мультифункціональний пакет коштує значно дорожче, він використовується не тільки для збереження тепла в приміщенні, а й частково працює як кондиціонер, не пропускаючи спеку в приміщення. Для приватного сектора економія на кондиціонуванні – це дуже високий рівень. Цей набір коштував на відсотків 20 дорожче, ніж середньоринковий.
Для мене це показник того, що забудовник Разумовський в першу чергу працює не на сьогодні, отримавши максимальний прибуток, а на майбутнє, щоб люди, які заселилися в будинки і квартири, сказали своїм друзям, знайомим, про те, що «вау, я до вікон не маю жодних претензій, у мене тепло, немає протягу, вони дуже комфортні, вони на вигляд дуже класні». Все це повторюють не тільки коли вселилися, а через 5, 10, 15 років. Це дійсно чудово.
Стосовно монтажу: працівники «Інвестора» дуже скурпульозно до всього ставляться, перевіряють та контролюють. Перевіряють, як працює стулка, як вона відкривається. Поки не впевняться, що все добре, роботи не приймуть. Такий підхід до роботи – показник високого рівня.
Завод в нас поділений на три сегменти: виготовлення склопакетів, виготовлення ПВХ конструкцій, виготовлення алюмінієвих конструкцій. Усе розділено по цехам, кожен з яких має свій напрямок. Маємо профіль, як українського, так і німецького виробництва. На жаль, відсутність склозаводу в Україні не дозволяє купувати українське скло, тому купується воно за кордоном. В нас прямі контракти з польською стороною, купуємо скло у найбільшого заводу в Європі «EUROGLAS». Є певні елементи скла, які ми купуємо в компанії «Guardian» також в Польщі. Доставляємо сировину власним транспортом з причепами спеціального формату, які називаються джамбовози. Джамбо формат - це 6 метрів на 3,21 метра, це здоровенне скло.
Ми працюємо з трьома профільними системами: український «Framex», який виготовляється в Смілі, український «WDS», який виготовляється в Дніпрі, і німецький «Salamander».
Фурнітуру ми використовуємо як і українську, так і європейську. Фурнітура закордонних виробників себе зарекомендувала в Європі як одна із лідерів та закриває весь сегмент: від бюджетного до дорогого.
- Чи багато у вас конкурентів у віконній галузі та які стосунки з ними підтримуєте?
- Загалом, перш ніж почати діяльність у будь-якій сфері, варто проаналізувати роботу конкурентів. У Волинській області представлено 5 виробників вікон промислового масштабу. Один з них розташований у Ковелі, ще один в Ківерцях і двоє – у Луцьку, ми ж у Нововолинську. Різниця в тому, що ми єдині, які мають закритий цикл, і єдині, які мають так званий супермаркет.
Ми детально вивчили сегменти роботи конкурентів, і зосередились на розвитку своїх напрямків, максимально уникаючи жорсткої конкуренції з іншими виробниками. Тому що конкуренція може бути тільки в ціноутворенні, в такому випадку і ти, і конкурент втрачає прибуток, це недієво. Ми переконуємо клієнта сервісом, різномаїттям рішень, закритим циклом. Хочете пластик – приходьте до нас, хочете алюмінію – приходьте до нас, бажаєте поставити душові кабіни, скляні перегородки та огородження і тому подібне – знову ж таки приходьте до нас. Тобто усе в одному місці.
Читайте також:
- Потрібні всім і всюди: інтерв'ю з керівником єдиної на Волині фабрики виготовлення дверей
- «Немає таких завдань, з якими би ми не впоралися»: як на Волині працює фабрика з виготовлення вікон
- Енергетична незалежність житла: як блекаут вплинув на будівництво ЖК «Амстердам»