Ретельно жуйте і частіше вставайте з-за столу: лікарка з Луцька розповіла про правильне завершення великоднього посту

Ретельно жуйте і частіше вставайте з-за столу: лікарка з Луцька розповіла про правильне завершення великоднього посту

Лікарка-гастроентерологиня Луцького центру первинної медичної допомоги №1 Юлія Зубок порадила, як завершити великодній піст без шкоди для організму: яку їжу треба вживати та які страви готувати, щоб не мати проблем зі здоров'ям.

Продукти, які ми не вживали під час посту, потрібно вводити у раціон поступово, йдеться у сюжеті Суспільного.

Зі слів лікарки, під час посту у травній системі людини відбуваються зміни. Зокрема, якщо зменшується вживання тваринного білка — в організмі виділяється менше необхідних для його перетравлення ферментів та жовчі.

Як харчуватися одразу після завершення посту

«Якщо ми говоримо про тваринний білок, то до прикладу, до нашого звичного рослинного білка, який ми вживали під час посту, ми повинні докласти, наприклад, яйця, рибу або м'ясо, надавати перевагу нежирним сортам, а далі поступово, після того, як ми введемо нежирні сорти м’яса, вводити жирні сорти», — наголошує лікарка.

Гастроентерологиня додала: починати вводити тваринні білки у раціон потрібно з птиці, а вже потім переходити на інші види м'яса. Теж стосується і насичених жирів — масло, сметану і тверді сири. Усе це потрібно споживати у маленьких порціях.

Їжа повинна бути збалансованою для того, щоб людина отримувала достатню кількість поживних речовин. Вживати її лікарка радить за методом тарілки:

  • 50 % тарілки – овочі та зелень
  • 25 % тарілки – білки
  • 25 % тарілки – вуглеводи

«Коли ми кладемо яйце – це білковий компонент нашої тарілки, на місце клітковини ми кладемо якісь салати, бажано з додаванням олії, тільки ненасиченого жиру, до якого ми звикли під час посту. Ще одна четвертина тарілки може бути заповнена картоплею. Це й буде вашою збалансованою тарілкою», — каже Юлія Зубко.

Ретельно жуйте і частіше вставайте з-за столу: лікарка з Луцька розповіла про правильне завершення великоднього посту

Що готувати і як покращити травлення

Найліпше, говорить лікарка, зосередити увагу на стравах, які можна зварити, запекти чи затушкувати. Варто відмовитися від копченостей і смажених продуктів.

Щоб покращити травлення Юлія Зубко радить ретельно жувати, робити перерви і частіше вставати з-за столу. Щодо ліків, то вони допоможуть не в усіх випадках.

«Ферментні препарати діють суто по факту і допомагають розщепити, а ті симптоми, які у нас виникають – перерозтягнення, переїдання, то ферменти тут не будуть ефективними. Якщо є спазм, ви відчуваєте біль в животі і він незначний, можна собі допомогти спазмолітики – препаратами, які знімають спазм», — зазначила гастроентерологиня.

Також лікарка радить зменшити споживання спецій і з можливості відмовитися від алкоголю. Зі слів Юлії Зубко, головна порада на Великдень — не переїсти, а посмакувати.

Читайте також:

Можливо зацікавить