«Роблю все, аби наблизити Перемогу»: «кіборг» з Ковеля Віталій Пясецький
З початку повномасштабної війни багато українців вперше взяли до рук зброю і долучилися до лав досвідчених військових, які з 2014-го року боронять нашу країну. А є й ті, хто професію військового обрав уже давно. Серед професійних захисників - підприємець з Ковеля Віталій Пясецький, який добровольцем пішов на фронт, брав участь в обороні Донецького аеропорту, потім жив мирним життям, але зараз повернувся до захисту України.
Діючий військовослужбовець 81-ї окремої аеромобільної бригади десантно-штурмових військ розповів виданню ВСН, де його застав ранок 24-го лютого, та про своє ставлення до Дня захисників і захисниць, яке в Україні відзначають 14 жовтня.
- Того ранку я був вдома. І після інформації про вибухи підняв сім'ю, і поїхав з донькою на заправку. Також треба було купити спальники та каремати на випадок, якщо рідним доведеться виїжджати. Напередодні я уже отримав повістку, і мав їхати на збори резервістів, тому речі були зібрані.
- Що для тебе було найскладнішим за ці місяці повномасштабної війни?
- Перші місяці важко було думати про сім'ю. Але зараз уже звик. Важко також переглядати будь-які довоєнні фото та відео на телефоні.
- Але, мабуть, є й позитивне?
- Найприємніше - поїздка додому за авто, яке придбали друзі. Хоча їздив лише на два дні, але це був прекрасний час.
- Коли в Україні відзначатимуть Перемогу?
- Взагалі про це не думаю. Не хочу себе і когось тішити ілюзіями. Просто роблю, все, що від мене залежить, щоб її наблизити.
- Що для тебе означає День Захисника України, який відзначають сьогодні?
- Це єдине свято, яке вважаю своїм. Всі інші військові свята, це так - присвятки. Ставлення ніяк не змінилось, просто передсвяткового настрою немає, адже в країні війна.
Віталій розповідає, що уже звик до війни, але удари по мирних містах і зруйноване життя простих людей викликають нестримну лють.
Вдома на Віталія чекаю любляча дружина, діти та рідні.
Текст: Юлія АНТОНЮК
Фото зі сторінки Віталія Пясецького
Загалом 14 жовтня свято не лише військових-чоловіків, адже до оборони країни долучаються й жінки, які також служать у лавах Збройних сил України, добровольчих формувань. Захисниками й захисницями є волонтери, медики та прості люди. Попри постійні обстріли цивільних міст звичайні українці згуртувалися, і стали на захист один одного, та підтримку тих, завдяки кому ми прокидаємося вранці.
Редакція ВСН вітає зі святом усіх, хто щодня, маленькими і великими кроками наближає нашу Перемогу і захищає українців!
Нагадаємо, раніше ми писали про лучанина та підприємця Богдана Климчука, який з перших днів повномасштабної війни почав шукати способи стати на захист України, і в результаті потрапив до у Луцький батальйон територіальної оборони Збройних сил України.