Розмножуються із шаленою швидкістю: у Луцьку водяні щурі окупували річку Сапалаївку

Розмножуються із шаленою швидкістю: у Луцьку водяні щурі окупували річку Сапалаївку

У річці Сапалаївці у Луцьку поселилися водяні щурі. 

За словами лучан, гризуни розмножуються із шаленою швидкістю і лякають качок. Люди бідкаються, що щурі можуть бути переносниками небезпечних хвороб, від яких можуть постраждати як тварини, так і люди, - йдеться у сюжеті 12 каналу.

Чи справді такі гризуни становлять загрозу, журналісти запитати у зоологів.

За словами Катерини Сухомлин, завідувачки кафедри зоології ВНУ імені Лесі Українки, для пернатих щурі загрози не несуть. Але як і птахи полюбляють жити поблизу водойм на узбережжі повільних річок, каналів та струмків біля озер та боліт. Тому луцька Сапалаївка є ідеальним варіантом для цих тварин.

«Вони там з'являються і плавають, так само, як і в каналах парку імені Лесі Українки також водяні щурі є. Тобто це тварина типова для нашої країни», - розповіла зоологиня.

Водяні щурі живуть сім'ями у норах. Влітку довжина їхніх осель може сягати 70 метрів. Усе це – задля власної безпеки.Адже через малі розміри тварина є ласою здобиччю для багатьох хижаків. Разом з тим, щурі й самі можуть бути небезпечними. Бо є головним природним осередком і переносником туляремії.

«Заражаються люди, які прямо чи опосередковано контактують з хворими тваринами. Це, наприклад, ті, що ведуть промисел цих тварин. Якщо, наприклад, ви на городі знайшли таку тварину і хочете її знищити, і вона вам там поставила капкан, вона туди потрапила, бажано, таку тварину руками не брати, бо ніхто не знає, хвора вона чи здорова», - зазначила Катерина Сухомлин,

Навіть якщо ви побачили водяного щура, краще до нього не торкатися. Навряд чи він буде кусати людину, але якщо це трапилось, краще одразу звернутися до лікаря. Якщо ж ви знайшли цю тварину мертвою, краще закопайте у яму глибиною близько метра, аби уникнути можливого зараження.

Туляремія – це гостра інфекційна хвороба тварин і людини, що вражає насамперед лімфатичну систему і шкіру – селезінку.Основні характеристики – множенні некротичні вогнища у різних органах, лихоманка і загальна інтоксикація.

Загрози саме у місті зоологиня від водяних щурів не вбачає.

Читайте також:

Можливо зацікавить