Щоб не жовтіло листя огірків: дієві поради, які врятують урожай

Народні методи від пожовтіння листя огірків

Багато городників скаржаться на пожовтіння листя огірків. Чим раніше почати виправляти ситуацію, тим швидше можна вирішити цю проблему.

Що робити, якщо почало жовтіти листя огірків, - пише ТСН.

Чому жовтіє листя на огірках: які причини і що робити

Є три причини, чому може статися така проблема, але на кожну є рішення.

  • Нестача поживних речовин. У період формування зав’язі та зростання плодів рослина потребує достатньої кількості поживних речовин, особливо калію. Якщо цього мінералу не вистачає, листя огірків починає жовтіти та опадати, а самі огірки виростають неправильної грушоподібної форми, можуть вкриватися плямами і засихати. Щоб уникнути такої біди, грядку треба підживити калійними добривами.
  • Пероноспороз. Це грибкове захворювання, яке уражає спочатку листя рослини, потім заражається стебло, а згодом культура починає гинути. Від ураження до припинення зростання рослини може минути лише тиждень, оскільки це грибкове захворювання має короткий інкубаційний період. Тому за перших проявів грибка огірки варто обробити фунгіцидами.
  • Неправильне поливання. Нестача вологи, як і її надлишок, може зашкодити огіркам, тому варто вчасно поливати грядку. Але не варто використовувати для цього холодну воду, бо стрес від перепаду температури може негативно вплинути на рослини.

Оброблення огірків від пожовтіння: народні методи

  • Хліб. Замочіть на ніч буханку хліба, а зранку додайте трохи йоду та добре розмішайте, щоб утворилася однорідна маса. Потім розведіть хлібну пасту у відрі води та обприскайте огірки. Такий спосіб захистить їх від пожовтіння, вони будуть зеленими до самої осені. Обприскування такою сумішшю проводять раз на 2 тижні.
  • Молочна сироватка – це ще один дієвий засіб проти пожовтіння листя огірків. Додайте літр сироватки в п’ять літрів води і полийте грядку з огірками. Це гарна профілактика від грибкових захворювань, яку можна проводити раз на тиждень.
  • Цибулиння має багато корисних речовин, тому воно також стане у пригоді. Покладіть його до глибокої ємності та залийте водою, поставте на плиту і доведіть до кипіння. Потім відставте, накрийте кришкою і настоюйте впродовж 5 годин. Опісля процідіть, розведіть з водою у пропорції 2:8 та полийте грядку з огірками.

Читайте також:

Можливо зацікавить