«Сила надзвичайно велика: священник з Волині пояснив, як правильно хреститись

Як правильно хреститись

Священник з Волині Віктор Возняк пояснив, як правильно хреститися.

Про це настоятель парафії Святого Архистратига Михаїла міста Любомль написав у соціальній мережі «Facebook».

Далі - його пряма мова.

Сила хресного знамення надзвичайно велика. Часто в житіях святих знаходимо розповіді про те, як бісівські чари розсіювалися після хресного знамення. Тому ті, хто недбало, метушливо і неуважно хрестяться, насправді лише радують бісів.

Святитель Василь Великий писав: «В церкві все благовидо і по чину повинно бути». Хресне знамення — видиме свідоцтво нашої віри. Щоб дізнатися, православний перед тобою чи ні, треба просто попросити його перехреститися, а по тому, як він це зробить і чи зробить взагалі, все стане зрозуміло. Пригадаємо із Євангелія: “Вірний в малому і у великому вірний” (Лк. 16: 10).

На жаль, доводиться бачити як віруючі люди, котрі багато років ходять у церкву, хрестяться недбало: один махає рукою навколо себе, ніби мух відганяє; інший склав пальці в щіпку, і здається, що він не хреститься, а обсипає себе сіллю; третій — з розмаху забиває пальці в лоб, немов цвяхи. Що вже говорити про найпоширенішу помилку, коли руку не дотягують до плеча, опускаючи десь біля шиї.

Як же потрібно правильно хреститися? Потрібно скласти докупи три перші пальці правої руки, що символізує єдність Святої Нероздільної Трійці. Два інші пальці (безіменний і мізинець) — щільно притиснути до долоні, символізуючи дві природи Іісуса Христа — Божественну і людську.

Спочатку складені персти поставляються на чоло (лоб), для освячення розуму; потім на чрево (живіт) — для освячення почуттів; після цього — на праве плече, а потім — на ліве, освячуючи тілесні сили. Опустивши руку, здійснюємо уклін. Чому? Тому що зобразили на собі Голгофський Хрест, і вклоняємося йому. Ще одна поширена помилка — уклін одночасно з хресним знаменням. Робити цього не слід.

В деяких книгах при описуванні хресного знамення нижній кінець хреста пропонується покладати на грудях. Це неправильно, бо у такому разі хрест виходить перевернутим.

Хресне знамення супроводжує віруючого всюди: ми хрестимося, пробудившись від сну і лягаючи спати, виходячи з дому і входячи у храм, перед і після їжі. Хрест Христовий освячує собою все і вся, і тому зображення його віруючим на собі — спасительне і душекорисне.

Читайте також:

Можливо зацікавить

Yaktak

«Момент був дуже напряжний»: відомий артист із Волині поділився курйозним випадком зі свого концерту

Військовослужбовець "ФІН"
відео
інтерв'ю
історії війни
фото

Для наших полонених шоколадка - це мрія: волинський «Фін» про реалії фронту у відвертому інтерв’ю

Спочатку лікарі намагалися його врятувати у Дніпрі, потім - у Києві та Львові: Герой з Волині помер від травм, отриманих на війні

Спочатку лікарі намагалися його врятувати у Дніпрі, потім - у Києві та Львові: Герой з Волині помер від травм, отриманих на війні

Як поводитися з бідними людьми перед храмом: пояснення священника з Волині

Як поводитися з бідними людьми перед храмом: пояснення священника з Волині

За особистий внесок у захист суверенітету: військового з Волині нагородили орденом «За мужність»

За особистий внесок у захист суверенітету: військового з Волині нагородили орденом «За мужність»

Зберігання яблук на зиму

Будуть свіжими до весни: як правильно зберігати яблука

Тарас Михалик, день народження

28 жовтня: хто з волинян святкує День народження

Як приготувати ідеальні сирники

Розпадаються під час смаження чи прилипають до сковорідки: чому не виходять сирники і як приготувати їх ідеально

Побиття

У Луцьку чоловік побив дружину вилами та граблями: як його покарали