Скандал у Луцькому районі: люди не можуть доїхати до лікарні, бо єдина маршрутка перестала курсувати
У Ківерцях минулого четверга перестала курсувати міська маршрутка №1. У середу водій поставив людей перед фактом – це останній день перевезень.
Про це йдеться у сюжеті ТРК «Аверс», - пише Конкурент.
Пенсіонерці Марії Василівні із Ківерців – 70 років. Нині на денному стаціонарі райлікарні, жінка бідкається – нічим добиратися. Ходить з паличкою, підвезти нікому – один син помер, інший – інвалід війни.
Тому Марія Василівна зателефонувала меру Ківерців Олександру Ковальчуку.«Оскільки Ківерці розділені залізницею навпіл, то я проживаю на одній стороні Ківерців, а лікарня знаходиться на іншій. Мені добиратися до лікарні нема чим, бо ходила міська маршрутка і її «зняли». Сказали, що невигідно. Водій попереджав всіх людей, що більше ходити не буде, адже місто не платить грошей перевізнику», – каже жінка.
Жінка додає: якби йшла до лікарні пішки, на це пішло б півдня, а то і більше. Маршрутка №107 доїжджає тільки до мосту, звідти до медзакладу з паличкою Марії Василівні йти дуже важко. Не може вона без маршрутки №1 поїхати й на кладовище до сина. Аби рух автобуса №1 відновили, хочуть й інші ківерчани. Так, у Надії двоє діток: синочку – півтора рочка, а старша донечка з першого вересня повернеться до шкільного навчання.«Він мені відповів ствердно, що маршрутка ходити не буде, бо це мінус 50 000 кожного місяця з бюджету. Це я передала його слова. Як мені жити? Як добиратися до лікарні в таку далечінь? Я не маю чим і маршрутка не ходить. У вас гроші є на стадіони й на бруківку біля озера. На це гроші є, то пустіть маршрутку. Нехай вона ходить містом, хай возить людей, бо люди це заслужили», – бідкається Марія.
Надія пояснює, що у Ківерцях не вистачає тротуарів, немає велодоріжок. Малим дітям чи людям з інвалідністю пересуватися містом важко. Мешканки кажуть: міська маршрутка то ходила, то не ходила. Тому раніше дочку-школярку Надія приводила заздалегідь, а сама їхала на роботу.
Разом із ківерчанами журналісти завітали до міськради, втім мера Олександра Ковальчука на робочому місці не виявилось, але вийшов його заступник Віктор Лисюк.
З перевізником теж вдалось поспілкуватися. Пан Микола каже, що захворів, тому не знає, коли зможе прибути до міськради Ківерців та додав: від мерії залежить, чи курсуватиме маршрутка.«Сьогодні має прийти підприємець, який займається цією маршруткою, і ми маємо розв'язати це питання. Вона буде їздити, але не так, як їздила, не за таким графіком. Бо буває, що за день возять, наприклад, у четвер лише 11 людей було. Це не наша маршрутка, це маршрутка підприємця. Він ухвалює рішення, чи залишати її на цьому на маршруті, чи не залишати. Домовимося з підприємцем, він скаже, який графік йому буде вигідний. Маршрутка була з самого початку неприбуткова. Міська рада буде виходити з цієї ситуації, будемо доплачувати підприємцю. Але оплату стількох маршрутів, як було ми не потягнемо, тому графік переглядатиметься», – розповідає посадовець.
«Там маршрутка може бути. Тільки вона нерентабельна та де дуже «в мінус». Їздить нею небагато людей, близько 100. Міська рада, якщо вони надумають, щоб воно хоч у нуль їздило, щоб себе утримувало», – зазначив перевізник Микола Кирилюк.
Читайте також:
- Нема моста, одна кладка: жителі села на Волині хочуть перекрити трасу через розібраний міст. Що відомо
- У Луцьку капітально відремонтували тролейбус, якому понад 50 років