Снаряди і гільзи стали мистецтвом: у Луцьку показали виставку розмальованих дітьми трофеїв
Снаряди, гільзи, шматки касетних ракет, випущені російськими військовими по Україні задля горя і біди перетворилися у дитячих руках у витвори мистецтва. На місцях дір від осколків на касці – розквітають квіти, а тубуси від ракети нині - у яскравих кольорах і натхненних словах.
Протягом тижня у Луцьку на вулиці Лесі Українки, 24а демонструють виставку розмальованих дітьми трофеїв «Металевий відблиск» і збирають кошти для ЗСУ.
На кілька десятків квадратних метрів у Галереї мистецтв – зо три сотні витворів від дітей, які з першого погляду, здається, створювалися справжніми професіоналами. Водночас кожен з них кричить про біль України.
Організаторка заходу, волонтерка громадської організації «Самооборона» міста Рожища Зоя Іщук розповідає: усі предмети для виставки зібрали за місяць-півтора.
«Мети є дві: по-перше, привернути увагу, показавши, шо війна не закінчилася, по-друге, зібрати гроші для ЗСУ», – продовжує вона далі.
Біля входу у залу розміщена скринька – кожен відвідувач може зробити свій внесок, адже кошти підуть на підтримку військових.
Це місце символізму і глибини: те, що несло смерть, стало мистецтвом у баченні дітей. Хоч, зауважують волонтери, творили і військовослужбовці, що перебували на лікуванні у госпіталі, спробувавши таку арттерапію.
У центрі зали найвище розміщена частина дерева – це дуб, в який потрапила ракета і у якому зостався метал.
Нижче, на підлозі, голова статуї Георгія Победоносця та шматок даху зі Святогірської лаври.
З касетної ракети, розрізаної на шматки і розмальованої створили брелки із українською символікою.
На стінах – простирадла у випалених дірках, що асоціюють «мій дім» і «лінію вогню».
У куті – зібрання тубусів від ракет. «Вибір однієї людини може змінити світ», «– Яка твоя мрія? – Розвалюється гнила російська імперія», «Побудуємо мрію власними руками», «Змагаємося за нове життя» – частина написів, які трапляться на них. Їх писали діти.
Волонтерка міркує: «У них часом такі глибокі думки, що вражає...»
Приміщення галереї вміщує в собі значну кількість глибоких речей – потенційних вбивць, перетворених дітьми у мистецтво – та головним лишається стяг на стіні. На ньому - шеврони бійців, послання від різних формувань. Це єдиний нетрофейний експонат, а, радше, цінне надбання.
«Діти назвали себе «бандерівцями», а військові подарували їм прапор. Шеврони - тих, хто приходив до Самооборони, з якими спілкувалися», – пояснює пані Зоя.
Виставка тривала до неділі, 28 травня. Далі, зі слів організаторки, «Металевий відблиск» покажуть у Польщі.
Читайте також:
- «Культурний весняний контрнаступ»: архієрейський хор «Оранта» дарував лучанам віру, надію та весну
- За донат можна переглянути кліп українського гурту із відомою парою волонтерки та військового з Волині. ОНОВЛЕНО
- «Кладу ікони на рентгени». Як Юрій Велінець підсадив місто з радянським спадком на історію