Мільйон, НАБУ і загадкові 25 тисяч доларів: нові деталі гучної справи землевпорядника з Підгайців

Мільйон, НАБУ і загадкові 25 тисяч доларів: нові деталі гучної справи землевпорядника з Підгайців

У Луцькому міськрайонному суді продовжують розглядати справу землевпорядника Підгайцівської сільської ради Віталія Копюка, якого понад рік тому впіймали на гарячому під час отримання хабара. Держслужбовцю інкримінують зловживання впливом. Під час чергового засідання допитали двох  свідків сторони захисту.

На початку судового засідання адвокат підсудного Олексій Куденьчук розпочав зі звинувачень на адресу журналістів ВСН за серію викривальних публікацій щодо його підзахисного Віталія Копюка та інших ТОП чиновників Підгайцівської сільської ради.

Враження складалося, що судять саме журналістів, а не підозрюваного у корупції. Через ці публікації пан Куденьчук заборонив фотографувати його та його підзахисного, а також публікувати будь-які слова, які він чи Віталій Копюк скажуть під час судового засідання. Та на цьому адвокат не обмежився. Також він заборонив публікувати слова, які скажуть свідки.  Суддя Оксана Данелюк задовольнила ці клопотання.

До слова, свідками були - начальниця відділу земельних та природних ресурсів управління містобудування, архітектури та комунальних ресурсів Володимирської міської ради Інна Лесь, а також колишній депутат Волинської обласної ради, якого теж звинувачують в отриманні хабара, Валентин Кошельник.

Тож, не будемо публікувати дослівно, що сказали свідки, але в загальному розповімо про що йшлося під час судового засідання.

Першою виступила Інна Лесь. Виявилося, що до неї як посадовиці міської ради Володимира звернувся підприємець Руслан Фукс з метою отримати земельну ділянку для будівництва заводу по переробці шин. Чоловіку потрібно було 25 сотих. Йому було рекомендовано придбати вільну ділянку на аукціоні. Ділянку було обрано, виготовлено детальний план території.  Але коли документ був готовий, у міську раду Володимира з обшуками прийшли працівники НАБУ і вилучили детальний план території саме цієї земельної ділянки. Обшуки відбувалися саме в цій справі. Згодом за звинуваченням у хабарництві у цій справі було заарештовано депутата Волинської обласної ради Валентина Кошельника.  

У прокурора Тараса Гуцулюка виникло питання до посадовиці. Він поцікавився, як жінка доїхала на засідання суду і чи випадково не їхала з іншим свідком – Валентином Кошельником. Та відповіла, що маршрутним автобусом. Прокурор попросив показати квиток, але жінка його не мала.

Мільйон, НАБУ і загадкові 25 тисяч доларів: нові деталі гучної справи землевпорядника з Підгайців

Наступним виступив свідок Валентин Кошельник. На початку суду захисник Олексій Куденьчук запропонував по фото опізнати особу і показав світлину Руслана Фукса. Кошельник зазначив, що знав цю людину ще з 2020 року, але як Руслана Іванова. Цей Руслан хотів втілити інвестиційний проєкт і побудувати завод по переробці шин у Луцьку.

Та пан Кошельник рекомендував йому звернути увагу на Володимирську громаду. Що зрештою і сталося. Потім, коли вже стояло питання про придбання земельної ділянки він нібито дав Валениту Кошельнику 25 тисяч доларів США і попросив розрахуватися за нього, бо буцімто їде за кордон та написав розписку, що залишає ці гроші, аби пан Кошельник розрахувався за землю. Згодом були обшуки НАБУ та арешт.

Крім цих свідків адвокат Олексій Куденьчук має й інших. Та вони буцімто на це засідання не з’явилися, бо не отримали повістки. Тож попросив допитати їх у наступному засіданні. Та це схоже на чергову спробу затягнути судовий розгляд.

Суддя Оксана Данелюк призначила наступне судове засідання на 12 грудня 2024 року.    

Нагадаємо, 3 березня 2023 року після чергової сесії Підгайцівської сільської ради правоохоронці затримали землевпорядника громади Віталія Копюка з отриманим хабарем. У нього знайшли мічені купюри – в автомобілі, де він отримував другу частину суми після того, як депутати прийняли на сесії відповідне рішення. Частину мічених грошей, які він отримав як аванс, вилучили під час обшуку вдома. Загалом у чиновника знайшли близько мільйона гривень, які він заховав у своєму будинку.

Віталію Копюку висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 369-2 Кримінального кодексу України – одержання неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поєднане з вимаганням такої вигоди. Такий злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

За даними слідства, посадовець вимагав та одержав від громадянина неправомірну вигоду в сумі 4400 доларів США за вплив на посадових осіб громади щодо прийняття рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки з земель для ведення особистого селянського господарства на землі комерційного призначення. Заяву про зміну цільового призначення земельної ділянки подавала Ольга Фукс.

Читайте також:

Можливо зацікавить