Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/news/hxisZbzwHbSpYSVq8lq457PwQPJ1L1YOcgofPrOv.png)
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл уперше очолив літургію у храмі громади Пророка Іллі села Борочиче Горохівського деканату Мар'янівської громади Луцького району, яка у травні 2023 року перейшла до ПЦУ.
У середу, 2 серпня, у день ушанування великого Божого угодника, з високопреосвященним разом молилися: старший декан протоієрей Андрій Сидор, настоятель парафії священник Андрій Андрусик, інше духовенство. Про це повідомили у Волинській єпархії Православної Церкви України.
Архієрейськими благословенними грамотами нагородили активних мирян.
Ще у 2020 році громада Пророка Іллі отримала копію Томоса – документ, що засвідчував зречення борочиченської церкви від зверхності московського патріархату. У 2022 році духовний наставник релігійної громади села Борочиче отець Юрій Зарафутдінов оголосив про перехід у ПЦУ, але за кілька днів передумав і змінив рішення. Врешті, священник пішов на фронт, так і не підтримавши своїх вірян.
Тож у травні 2023 р. парафія остаточно полишила МП, возз’єднавшись із Православною церквою України. У червні відслужили перше богослужіння українською мовою – акафіст, який очолив о. Андрій Сидор. До слова, 15 червня 1989 р. місцеві селяни одні з перших в Україні вивісили Державний прапор на найвищому місці Борочич.
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/nW8leRRBzJ5bd1H3sfbx58fxyKAiHJzLWodVBJYD.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/p7OgVKZvuvTwtmvuFFgY8WIy2OgHhW2NjqfQDZNO.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/z436am9F95pDDQZw7t0XsOJqJ1ZA4SLAYQl6B62Q.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/AjdZYZrQ9Gs9PahWeGPCZGdchd37JIdzWKNkCqy6.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/VpeUm6MqRQSPuGuXBJ9Op1SGq7ncr5Ul4wZugdfO.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/6ubGqk1jl5elqNYPQJkw381JfgPalOsL6xbH5hkp.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/Uw9sd7KZYpBCqQZxOPK9rOiYca5eEDpfEW4WmCuY.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/emrW629YRF2HsaPgvNMwWPjneeEOIuvgy0YMrw1x.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/HbEWqRPLALJB2wCqNzYdxca5A8pul8epzwGur7MD.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/pYfIVtlZWVV5roYbQLcXpuDPOhIgTWSpy0Ve6glY.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/s2Q0GuDjwut2U3QXd4PNMSbfaPklrPgBkRpxd7BO.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/chYbsHsCGLg0sKynAKEHH32rkGaJzcuG8vXKrNAW.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/T8jl14c50S5UTxYSKEE7adJgGiUE5HeBTTU1krAL.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/G9kp7b8Z5W5wZkp4eaphjxe6JKjXHd8U5SJHYIAb.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/cbczHQ2J5WKIuHjrCJuatbufIRzxncDv6xzgMFYd.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/OjofGSNy8zI1Jr8Rod66TSU6OGyrLX7Fmu4EIQRg.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/1TiWQ4kMxgA44kTCvoCz9hpskbycQxDIwVIpzhLJ.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/NDTuvO6gT1ezqKTmghHhmlGlzkAqhjxqELkIhR1N.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/2OORZE4THVaC1HGKL7BjOxOwh85WYIdEQwQkqbjJ.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/k978ptscDViCPWOB8jcgNbmJ9bGltI3ZIEHhRctx.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/rinyaNttpdjevQ51ub0VDts52sKxCPcWIFMWGG2y.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/dqFq5tjfinKygcQNbCnNpXyNo2wq2lz4lMR2JyMe.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/W9UdvU9jKHsYV9gCnS7hRRvDtIeagyAMxypXNzfm.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/lxyn8VHT8ubks3KerdchdLFjE1SjfveeqnkmNIY6.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/tq73BN70I9mSMGgRu9oRvWEwyM6tQRv7GaxSRshc.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/hwDF0VmtMRxhTHtMjRGG8pkMeICVMNrqnsAJtNv1.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/zNsswGr8vdBcUeEBrpgqI9vFQjcJmpauaiHbQMBr.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/e6sUynHidNwQ2mbvujj1N6ycW5x6Pf54UsO1Fgtb.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/y4CITh7fGNcAUdQT3H2vmKWxu7VovOnCGEDelLho.jpg)
![Священник залишився в МП і пішов на фронт: митрополит Михаїл провів престольне свято у громаді Луцького району, яка перейшла до ПЦУ](https://vsn.ua/storage/image-icons/79v0v2VtpFZV48k8N79DE5NI86nwdX94kLaTQ8bt.jpg)
Читайте також:
- Йшли з-під Луцька до Почаєва: прихильників УПЦ МП не пустили на паломництво
- На хресті волинської церкви помітили постать Богородиці
- Священнику УПЦ МП, який не відчинив храм для прощання зі загиблим Героєм, вручили повістку
- УПЦ МП взялася за священників з Волині, які закликали Онуфрія відректися РПЦ
- Волинський священник УПЦ МП каже, що скандальна захисниця Кохановська їх оббрехала