«Такої жорстокості ще не бачив»: криміналіст з Волині розповів про воєнні злочини росіян
Волинський криміналіст Леонід Пустовіт повернувся з деокупованих територій, де документував воєнні злочини, які вчинила Російська Федерація на території України.
Суспільному правоохоронець розповів про побачене у звільнених від російських військ містах та селах.
Леонід Пустовіт очолює сектор криміналістичного забезпечення слідчого управління головного управління Нацполіції у Волинській області. З колегами-криміналістами працював у містах і селах Київської, Харківської областей і Херсонщини, які були під окупацією, оглядав закатовані тіла у місцях масових поховань у Бучі.
«Було за чотири дні оглянуто близько 60 тіл, вони були зі слідами катувань, вогнепальними пораненнями, їх розстрілювали у голову ззаду. Так само працювали на Харківщині у місті Ізюм», – розповідає криміналіст.
Під час оглядів місць, де російські військові насильно тримали людей, виявляли знаряддя для катувань. Зокрема, телефони з дротами, за допомогою яких допитували людей, використовували для допитів струм.
«Ми знайшли цей пристрій, яким катували, пристібали до вух жінкам. Чоловікам пристібали до геніталій і випитували ту інформацію, яка їх цікавила», — говорить Леонід Пустовіт.
Леонід Пустовіт працює у криміналістиці понад сім років, але, – каже, – такої жорстокості, як у російських військових, не зустрічав.
Зі слів Леоніда Пустовіта, робота психологічно важка. Розповідає: цього року навчався у Польщі у британських експертів, які свого часу документували воєнні злочини у Боснії і Герцоговині.
Говорить: важливо одразу після звільнення територій задокументувати кожен факт злочину окупантів, заради того, щоб притягнути російських військових до відповідальності.
Читайте також:
- День Нацполіції на Волині: історія свята і п'ять цікавих фактів про роботу. Яскраві фото
- Інтерв’ю із головним поліцейським Волині Юрієм Крошком: про зброю на руках волинян, провокації ворога і кар’єру в поліції
- «Люди розуміють, що треба відвойовувати своє», – командир роти в бригаді «Лють» та волинський поліцейський Олег Булатов.