«Тероризування музикантами»: чоловік скандалить з незрячим вуличним баяністом у центрі Луцька
З відомим вуличним музикантом, незрячим баяністом Сергієм, свариться мешканець багатоповерхівки, що навпроти собору на вулиці Лесі Українки, поруч якої час від часу грає Сергій.
Для Дмитра Шила та його сусідів пенсіонерів, особливо для немічних, регулярна гра різних музик по під вікнами справжня мука. Іноді вони збирають і передають кошти музикантам, щоб спонукати їх змінити місце гри, - йдеться у сюжеті 12 каналу.
«Кожен день у нас відбувається тероризування вуличними музикантами. Ці люди, бідні, нещасні, вони не можуть не вийти нікуди, вони сидять в хаті. І їх постійно дістає музика», - обурюється лучанин.
Баяніст Сергій нарікає, цей чоловік проганяє його з цього місця вже вп'яте за місяць. Каже, чого тільки не було. І гроші давав, і обіцяв навіть порізати баяна.
Дмитро Шило пісні любить, бо сам вчитель музики і гітарист. Але, каже, жителі цього будинку мріють про тишу. Служби в соборі, в гучномовці та ще регулярні концерти – це важко. Він пропонує Сергію шукати місця для гри, де він нікому не заважатиме.
Вулиця Лесі Українки у Луцьку має особливий статус. Її називають мистецькою або артвулицею. Тож виступи тут вуличних музик, таких як Сергій, та гуртів – явище законне.
У Луцькій міській раді кажуть, жодне сучасне мистецтво не може обійтися без вуличних музик. І зазвичай діляться творчістю вони там, де багато людно. У нас це театральний майдан і пішохідна вулиця Лесі Українки. То як домовлятися з музикантами таким лучанам, як Дмитро Шило, як варіант – йти до муніципалів?
«По суті, в день це не є порушення, це буде порушення, якщо це вже ніч, з 22-ї години до 8-ї ранку. Але якщо є такі ситуації,якщо дійсно хтось скаржиться, і це комусь заважає, і якщо є до нас таке звернення, ми можемо вийти, поспілкуватися з цими музикантами, пояснити їм ситуацію і, наприклад, попросити їх десь стати в інше місце, де це не буде заважати мешканцям», - розповів представник департаменту муніципальної варти Луцької міської ради Роман Кулик.
На театральному Майдані журналісти помітили ще одну вуличну музикантку. Олександра каже, музика на вулицях міста надважлива, але особисто вона враховує й інше.
«Звісно, вуличні музиканти, які грають поблизу жилих будинків, вони повинні це враховувати, тому що вони заважають людям і, щоб уникати певних проблем, певних скандалів, цього відповідно не повинно бути, тому я їй кажу, що треба грати в таких місцях, де ти будеш приносити задоволення людям, але не заважати їм», - каже вулична музикантка.
Загалом покарати тих, хто своєю грою допікає іншим, й не хоче домовлятися, можливо, хоча клопітно.
«Якщо ж ці виступи, голос музики перевищує встановлені норми шуму, тоді це вже буде порушенням. Але для цього потрібно, щоб відповідна служба, а саме Держпродспоживслужба приїхала, це зафіксувала, дала висновок, що є перевищення от рівня шуму, ну і тоді вже після цього можна з особою проводити відповідну роботу або притягати до адмінвідповідальності», - додали у муніципальній варті.
Читайте також:
- Скандал у Луцькому районі: ексдиректора НРЦ звинувачують у булінгу незрячого педагога
- Тероризує всіх сусідів і показує геніталії: у Луцьку люди бояться виходити з дому через неадекватного чоловіка
- Розбірки на «Завокзальному ринку»: у Луцьку поскандалили продавці