Третє віднайдення голови Іоанна Предтечі: що категорично не можна робити в цей день

Що не можна робити 25 травня

25 травня віряни вшановують Третє віднайдення глави Івана Предтечі. Святий Іоанн Предтеча відіграв значущу роль у християнській історії, присвячуючи своє життя служінню, пророцтву та підготовці до приходу Ісуса Христа. 

Про історію дня та народні прикмети, пов’язані із цим датою, пише ТСН.

Що за церковне свято у цей день

25 травня в церковному календарі – Третє віднайдення голови Івана Предтечі. За переказами, під час іконоборчих гонінь у VIII столітті, голову Івана Предтечі було приховано, а на початку IX століття вона була перевезена до міста Комани, неподалік сучасного Сухумі. 842 року главу перенесли до Константинополя, і згодом, під час Четвертого хрестового походу, католицький священнослужитель Валлон де Сартон знайшов лицьову частину глави в одному з палаців Константинополя.

Третє віднайдення відбулося 850 року, коли святий Ігнатій після Божого об’явлення дізнався про місце, де була закопана голова. Срібну посудину зі святою головою урочисто перенесли до Царгорода.

Існує багато версій щодо місця перебування справжньої голови Іоанна Предтечі. Деякі джерела стверджують, що вона може перебувати у монастирі святого Сильвестра в Римі, в мечеті Омейядів у Дамаску, в Нагірному Карабаху в Вірменії, на Афоні, але найбільш ймовірним місцем знаходження вважається собор Ам’єнської Богоматері у Франції.

Що не можна робити 25 травня

  • Не можна залишати на ніч немитий посуд.
  • Не варто також ввечері робити жодних грошових розрахунків.
  • Заборонено комусь розповідати про сон, який приснився в ніч проти 25 травня.

Народні прикмети і традиції на 25 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: багато роси на траві — буде хороший урожай;
  • на горобині багато квітів — вродить зерно;
  • пізній цвіт горобини — до тривалої осені.

Наші предки вірили, що сон, який наснився в ніч проти 25 травня, збудеться протягом шести місяців. Він завжди вважався віщим.

Читайте також: 

Можливо зацікавить