Скільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркеті

Скільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркеті

Кутя — традиційна різдвяна страва, без якої не обходиться святковий стіл. Її готують із зерна, маку, родзинок, горіхів та інших додатків. Щороку вартість продуктів змінюється, і ціни на ринку та в супермаркетах можуть суттєво відрізнятися.

Журналісти ВСН відвідали Завокзальний ринок та супермаркети міста, аби дізнатись у яку ціну цьогоріч  обійдеться головна страва Різдва.

Найпопулярніші рецепти включають грецькі горіхи, родзинки, мед, мак та зерно для самої куті, дехто додає цукати або навіть сухофрукти.

Скільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркетіСкільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркеті

Ціни на основні інгредієнти:

Грецькі горіхи лущені

  • Ринок: 30 грн за стакан (приблизно 100 г)
  • Магазин: 500 грн/кг

Родзинки

  • Ринок: 18–25 грн за стакан
  • Супермаркет: фасовані 100 г — 40 грн

Скільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркетіСкільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркеті

Мак

  • Ринок: 25 грн за стакан (мелений та немелений)
  • Супермаркет: 35 грн за 100 г, ваговий — 220 грн/кг

Сухофрукти та асорті

  • Горіхове асорті — 800 грн/кг
  • Родзинкове асорті — 570 грн/кг

Кутя:

  • На ринку можна купити вже варену пшеницю на кутю — 10 грн за стакан. Якщо зерно ще не приготовлене, то від 17 грн за пів кіло.
  • У супермаркетах продають фасовану кутю:
    • 500 г — 20–30 грн
    • 1 кг — від 50 грн

Скільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркетіСкільки коштує приготувати кутю у Луцьку? Ціни на ринку та у супермаркеті

За класичним рецептом для приготування куті беруть склянку пшениці (17 грн), 50–100 грам маку (25 грн), 50 грам родзинок (10–12 грн), 50 грам волоських горіхів (15 грн) та кілька ложок меду (20 грн). Якщо купувати продукти на ринку, така порція обійдеться приблизно у 90 гривень. У супермаркетах аналогічний набір коштуватиме дорожче — в районі 100 гривень.

Водночас варто врахувати, що якщо до рецепта додавати інші інгредієнти — цукати, сухофрукти чи горіхові асорті — то вартість куті суттєво зросте.

Читайте також:

 

Можливо зацікавить