У 4 рази більше грошей на «оборонку»: в Україні ухвалили проєкт бюджету на 2023 рік

У 4 рази більше грошей на «оборонку»: в Україні ухвалили проєкт бюджету на 2023 рік

Відповідно до проєкту бюджету України на 2023 рік, видатки на безпеку й оборону хочуть збільшити в чотири рази, а кількість чиновиників, та відповідно, загальний обсяг виплат на їх зарплату, планують скоротити.

Проєкт схвалив Камін і тепер його має розглянути Верховна Рада, пише Економічна правда.  

«Держбюджет-2023 - це бюджет країни, яка стане сильнішою, зміцнить свою обороноздатність, зможе відбудовуватися після завданої шкоди через російську збройну агресію, а також дбати про тих громадян, які цього потребують», - написав міністр фінансів Сергій Марченко у Facebook.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль повідомив наступні деталі державного кошторису:

  • Видатки на безпеку й оборону зростуть в понад 4 рази до 1,136 трлн грн: кошти підуть на зарплати військовим, забезпечення армії, ремонт та закупівлі техніки та зброї тощо;
  • Пенсії, субсидії, виплати ВПО, допомога малозабезпеченим родинам, витрати на медицину та освіту становлять понад 800 млрд грн. Фінансування Пенсійного фонду зросте на понад 30 млрд грн. Соціальні видатки становитимуть 35% бюджету;
  • Зменшення на 11,6 млрд грн проти 2022 року видатків на органи державної влади: скорочується кількість чиновників, зарплати та премії (крім силових структур);
  • Створюється бюджетний Фонд ліквідації наслідків російської збройної агресії у розмірі не менше 19 млрд грн. До нього спрямують конфісковані російські кошти кошти та міжнародну допомогу на швидке відновлення;
  • Додаткова дотація на компенсації витрат для місцевих бюджетів через війну становить 24 млрд грн.

Власні доходи бюджету становлять 1,28 трлн грн, видатки - 2,57 трлн грн. Дефіцит закладено у понад 3 млрд дол щомісячно, або 20% ВВП. 

Фінансувати дефіцит уряд планує, передусім, шляхом запозичень у сумі 1,5 трлн грн. Зокрема, з цієї суми 1,4 трлн грн припадає на зовнішні запозичення, ще 90,7 млрд грн - внутрішні.  

Крім того, мінімальна заробітна плата з 01 січня 2023 року становитиме 6700 грн на місяць, прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць - 2589 гривень.

Зазначимо, що згідно з Бюджетним кодексом уряд повинен схвалити проєкт закону про держбюджет на наступний рік та подати його у парламент до 15 вересня року, що передує плановому.   Верховна Рада, як визначено Регламентом, розглядає проєкт держбюджету у першому читанні не пізніше 20 жовтня. До 3 листопада уряд повинен повернути ВР документ з урахуванням наданих нардепами Бюджетних висновків.

Уряд планує зменшити фінансування державного бюджету у 2023 році до 3 млрд доларів на місяць з 5 млрд доларів цього року.

Можливо зацікавить