У дитячій поліклініці в Луцьку запровадили платні послуги
У Луцькій міській дитячій поліклініці поруч з безкоштовними з'явилися й платні послуги.
Про це повідомили під час підсумкової наради у комунальному підприємстві щодо підсумків роботи у 2024 році, пише «Конкурент».
Очільниця закладу Оксана Лєщинська повідомила: влітку 2024 року Кабінет Міністрів України видав нову постанову, яка визначає перелік випадків, коли медустанови можуть брати з пацієнтів кошти.
«До цього року дитяча поліклініка працювала без платних послуг, бо ми не хотіли порушувати закон. На сьогодні ми вже починаємо працювати, маємо напрацювання. Січень – перехідний місяць і ми бачимо, що є багато батьків, які погоджуються платити, бо хочуть отримати послугу вже і зараз. Оплата у нас лише безготівкова, маємо внизу термінал та QR-коди, аби сплатити з телефону», – каже директорка.
Медична директорка комунального підприємства Галина Ворон пояснила, аби отримати платну послугу, потрібно мати направлення від сімейного лікаря. Далі ж пацієнт має зателефонувати у поліклініку та записатися на зручний час.
«У нас буває до лікаря запис на три місяці вперед, бо, згідно з правилами НСЗУ, він не може приймати більше як 25 пацієнтів. Так, у серпні-липні приймали й по 50-70 людей, але зараз це заборонили. Платні послуги надаватимуть ті ж самі лікарі, проте вже в інші години. Нам рекомендували не перемішувати цих людей. У нас для цього є три нових окремих кабінети на першому поверсі. Перший – для забору аналізів, другий – для окулістів, а третій – для вузькопрофільних спеціалістів. Хто хоче поза чергою, то для цього є й окремий реєстратор, і окремий номер телефону», – розповідає лікарка.
З її слів, отримати послуги можуть не тільки жителі Луцької громади, а усі охочі. Пані Галина додає: для запису на платний прийом навіть не треба мати направлення від сімейного лікаря.
Разом з тим медики підкреслюють, що вартість послуг набагато нижча, ніж у приватних лікарів. Ознайомитися з цінами та послугами можна на сайті медзакладу за посиланням. Зауважимо, що безкоштовна допомога нікуди не зникає й пацієнти її досі можуть отримати.
Читайте також:
- Війна, що змінила життя: на Волині зафіксували зниження планованих вагітностей і зростання проблем зі здоров'ям
- «Рак молодшає, а безпліддя зростає на 50%»: лікарка з Волині про здоров’я жінок під час війни
- Медичних працівників Луцької громади привітали із професійним святом