У квітні розпочнуться роботи з ексгумації тіл жертв Волинської трагедії
![Ексгумація жертв Волинської трагедії](https://vsn.ua/storage/news/GfuVkeWdYc5YJTaPaiMrPX2t4yIOZXLis5aWc0RT.png)
У другій половині квітня в селі Пужники Тернопільської області стартують роботи з ексгумації тіл жертв Волинської трагедії.
Про це повідомляє ТСН з посиланням на польське видання RMF FM.
Ядром команди дослідників будуть експерти з Поморського медичного університету в Щецині на чолі з професором Анджеєм Оссовським. До складу команди увійдуть антропологи, археологи, судмедексперти та генетик.
Вони мають встановити вік і стать загиблих, а також причини смерті, зокрема, чи була це насильницька смерть. Також будуть зібрані зразки ДНК для порівняльного дослідження.
За попередньою інформацією, яку будуть перевіряти дослідники, у селі Пужники на Тернопільщині загинуло близько 80 поляків.
До місії готові також долучитися представники Інституту національної пам'яті Польщі.
Загалом ексгумацію будуть проводити близько 20 осіб, серед них українські експерти та представники Товариства старожитностей Волині, яке співпрацює з фондом «Свобода і демократія».
Згідно з планом, ексгумаційні роботи триватимуть приблизно місяць. Вартість робіт оцінюють у кілька сотень тисяч злотих.
Що таке Волинська трагедія
Тема Волинської трагедії є однією з найбільш суперечливих в українсько-польських відносинах. Події 1943 року в Польщі окреслюють як «Волинська різанина», а в Україні — «Волинська трагедія».
Події на Волині 1943 року у Польщі розглядають окремо від решти подій Другої світової війни та передвоєнного періоду.
Зокрема, вимагаючи визнання українцями провини за «Волинську різанину», у Польщі не згадують про польсько-українську війну 1918-19 років, передвоєнну пацифікацію українців Галичини та Волині, напади на українські села на Холмщині та Надсянні 1941-1944 років, масову депортацію автохтонного українського населення з тих земель, які після Другої світової війни увійшли до складу Польщі.
Читайте також:
- Варязький ніж, тисячолітня кераміка та митні пломби: археологи Волині передали музею унікальні артефакти
- Україна дозволила першу ексгумацію жертв Волинської трагедії: що відомо про місце
- Волинська трагедія: історик пояснив, чому підтримав спірне комюніке українських та польських науковців