У Луцькому університеті навчатимуть стріляти зі зброї усіх охочих
Студенти Луцького національного університету імені Лесі Українки відтепер матимуть змогу навчитися стрільбі у щойно відкритому мультимедійному тирі. Перші спроби опанувати імпровізовану зброю пройшли 8 липня в одному із залів вишу при юридичному факультеті.
На мультимедійному вогневому комплексі, який є одним із небагатьох в Україні, вивчатимуть саму будову зброї та прийоми стрільби з макетів пістолетів Макарова, «Форт-12» та автомата Калашникова.
«Ідея створення такої зали виникла доволі давно, але було проблемно знайти дороговартісне технічне забезпечення вогневого мультимедійного комплексу. Вперше ми таке побачили декілька років тому при підготовці правоохоронці у Польщі, і розпочали пошук такого обладнання. Згодом в Україні ми закупили програмне забезпечення та оснащення і обладнали приміщення корпусу під мультимедійний тир. І уже можемо здійснювати вогневу підготовку студентів, аби вони зрозуміли як працювати зі зброєю та пристрілятися», - розповів для ВСН декан юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки Антон Демчук.
За його словами, такий комплекс дозволяє працювати з різними видами зброї, яка обладнана лазером і в результаті можна побачити точність потрапляння у ціль. Також цю систему можна переобладнати для роботи з РПГ.
«Робота з такою системою набагато ефективніша, ніж з муляжем або з макетом, адже людина, яка хоче навчитися стріляти повинна мати певні навики та бачити свої помилки. Також тут можна побачити, як коректувати вогонь та виходити на позицію. І уже з реальною зброєю ці людини справиться значно легше через здобуті навички», - зазначив декан факультету.
У комплексі немає справжньої зброї, адже для цього є багато перепин, зокрема, бюрократичних. А саме, потрібно дозволи на зберігання, користування зброєю, облаштувати сигналізацію та багато іншого.
«А мультимедійний комплекс дозволяє вивчати матеріальну частину зброї та прийоми стрільби. І що важливо, у нас є експерт, який проводить саме вогневу підготовку», - розповів Антон Демчук.
У планах - розширення комплекс для загального навчання, а не лише студентів вишу. Наразі тут лише завершили ремонтні роботи та налаштування техніки.
«Тут будуть впроваджуватися вибіркові дисципліни та вогнева підготовка. З часом вона буде поширена не лише на весь університет, а й будь-хто зможе навчатися працювати з технікою», - зазначив декан факультету.
Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось наголосив, що такий бойовий комплекс все ж таки змогли відкрити у складний для країни період.
«Наразі він дозволяє проводити вогневу підготовку студентів, а також тут є деякі великогабаритні макети зброї для ознайомлення. Схожі комплекси є лише в університетах Національної академії внутрішніх справ та у нас. І саме тут можна навчитися правильно користуватися зброєю без ризиків для життя студентів. А уже при повному проходженні курсу підготовки вони зможуть адекватно працювати зі зброєю», - розповів ректор вишу та сам продемонстрував свої навики зі стрільби.
Також він наголосив, що важливо навчити користуватися зброєю різні категорії населення. Для цього створять навчальні групи для усіх бажаючих, і це стане дозволить наблизити нашу перемогу.
За словами Анатолія Цьося дане обладнання закупили ще до початку повномасштабного вторгнення росії, а ремонтні роботи університет зробив власними силами.
Наприкінці усі бажаючі мали змогу спробувати самостійно спробувати постріляти з представленої зброї.
Текст та фото: Юлія Антонюк