У Луцьку продавчиня плете нашоломники і чохли для Старлінків просто на роботі. Відео

У Луцьку продавчиня плете нашоломники і чохли для Старлінків просто на роботі. Відео

Лучанка Алла плете нашоломники та чохли на Старлінк. Робить це просто на роботі. А несподіваним помічником став ...глиняний горщик, який до того мав зовсім інше призначення.

Що ж такого в керамічному кухлику та як волонтерка плете одяг для шоломів та старлінків - йдеться у сюжеті 12 каналу. 

На цьому горщику Алла плете всі нашоломники для військових. Хоча його призначення мало бути зовсім інше. Купувала для того, аби зігрітися під час блекауту і і зимових холодів. Всередину ставила свічку, накривала глиняним горщиком, який таким чином виділяв тепло. Однак зараз це - головний атрибут в плетінні нашоломників для воїнів. 

На початку зими минулого року Алла почала шукати пункти плетіння сіток, аби долучитися до допомоги Збройним Силам. Знайшла такий біля дому, але не могла підлаштуватися під графік. Пункт не працював ввечері та на вихідних, тому з роботою поєднувати не вдавалось. Врешті вирішила зайнятися цим просто на робочому місці. Благо, є можливість, адже працює продавцем одягу в одному з магазинів луцького торгового центру.

Технологія, каже не складна. Бо вже знайшла спосіб, як оптимізувати процес. Коли тільки починали, то повністю в'язали нашоломник гачком вручну і діаметр резинки майстриня міряла на власній голові. Якщо гумку не натягувати - тоді якраз вистачало на на шолом бійця. А зараз, щоб робота йшла швидше, беруть готові сітку.

Певної схеми плетіння немає, головне, щоб смужки тканини, яку в'яжуть на сітку, були недовгі. Такі смужки краще тримають форму нашоломника і ліпше маскують. А колір замовляють самі військові. Якщо для використання на піщаному ґрунті - то жовте з сірим, якщо у траві чи лісі - то зелений. Майстриня каже, важливо потім побачити фото, аби подивись на результат. Тоді вона на власні очі оцінює, чи треба якось змінювати, вдосконалювати модель.

Чохол на старлінк складається з двох частин - це 2 прямокутники 50 на 30, які плетуться на спеціальній рамці.

В інтернеті вартість одного нашоломника чи чохла на старлінк стартує від 350-ти гривень. І зроблені вони просто з піксельної тканини. Собівартість виробів Алли тягне приблизно на таку ж суму, але вони мають дві суттєві переваги. По-перше, краще маскують,а по-друге, дістаються військовим безкоштовно. 

Сплетені вироби Алла віддає у церкву «Голгофа», звідки вони вже розподіляються серед військових.

Майстриня каже, що таку роботу можуть виконувати майже всі. Ті, хто працюють дистанційно, або з гнучким графіком чи просто школярі. Якщо кожен сплете хоча б один нашоломник, вже на крок наблизить нашу перемогу.

Читайте також: 

Можливо зацікавить