У Луцьку стартував міжнародний проєкт з бізнес-освіти для школярів «Підприємливі діти-2025»

В обласному центрі Волині розпочався новий сезон міжнародного проєкту «Підприємливі діти-2025». В рамках цього проєкту відбудеться співпраця Луцької міської ради, ВНУ імені Лесі Українки, підприємств, фінансових установ, фізичних осіб-підприємців Луцької міської територіальної громади, комунальних закладів загальної середньої освіти та Люблінської міської ради й університету Марі Склодовської в Любліні.
Координатором проєкту в нашому регіоні є очільник департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар.
Презентація нового сезону проєкту відбулася у вівторок, 25 березня, у Палаці учнівської молоді. Захід проходив у змішаному форматі: по своєрідному телемосту з луцькими посадовцями, бізнесменами та освітянами спілкувалися колеги-партнери з польського міста Люблін – заступник директора з питань підприємництва, креативних індустрій та міжнародних проєктів Люблінської міської ради Моніка Крул та автор програми «Підприємливі діти», професор університету Марі Склодовської в Любліні Малгожата Хояк.
«Проєкт надзвичайно важливий, адже у ньому йдеться про дітей — тих, хто вже сьогодні формує наше майбутнє. Дякую нашим шановним партнерам з міста Любліна, нашому стабільному партнеру – ВНУ імені Лесі Українки, нашому соціально-відповідальному бізнесу, який допомагає формувати у дітей уявлення про різні виробничі галузі.
Впевнена, що цей сезон буде не менш цікавий, ніж попередній, і радію, що маємо так багато людей, зацікавлених у реалізації подібних проєктів у закладах освіти», — зазначила заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
У 2025 році до участі в проєкті залучені 7 навчальних закладів Луцької громади. Основою проєкту буде вивчення бізнес-процесів дітьми за максимальної співпраці з успішними локальними підприємствами громади, ознайомлення із наявними фірмами-партнерами, ілюстрація місцевого підприємницького потенціалу та пояснення важливих понять через гру.
Зокрема, серед цьогорічних учасників проєкту такі партнери: Будівельна компанія «Інвестор», «Приватбанк», «Едельвіка», «Рута» та інші.
«Я пишаюся, що це вже черговий рік, коли ми реалізуємо наш проєкт. І це дійсно демонструє силу і зв’язок наших країн. Проєкт «Підприємливі діти» знаходиться поміж креативністю і підприємництвом.
Тож дякую нашим партнерам-підприємцям, які дають дітям можливість доторкнутися до секретів підприємництва, побачити їх на практиці і отримати новий досвід в цьому проєкті, – зауважила представниця польської сторони Моніка Крул.
У рамках реалізації проєкту «Підприємливі діти» відбудеться 5 теоретичних занять, які проведуть студенти-педагоги ВНУ імені Лесі Українки, талант-шоу, майстер-класи та виробничі візити дітей на підприємства-партнери, втілення власного бізнес-проєкту та заключний гала-концерт.
Загалом проєкт передбачає співпрацю з компаніями та підприємцями міст Луцьк та Люблін з одночасною підтримкою кваліфікованих кадрів з університетів обох сторін. Через багатовекторне спрямування під час реалізації проєкту підвищується рівень економічних знань серед дітей молодшого шкільного віку, креативність та підприємливість молоді.
Організатори запевняють, що у кінцевому результаті реалізація проєкту призведе до зростання підприємництва серед випускників, які виходять на ринок праці після завершення навчання.
Читайте також:
- Луцька команда «Ґенерація» здобула третє місце на всеукраїнських змаганнях юних істориків
- МОН оприлюднило перелік громад за рівнем ризику в освіті: які результати для Волині
- Освіта на Волині: чи вплинула мобілізація на дефіцит кадрів у школах