У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/news/eMdUfiR50OXCU6rO8trpQXu7M2FgZfkQnRAyPsQz.png)
Студенти ВНУ імені Лесі Українки спільно з викладацьким складом, представниками міської влади та школярами луцьких шкіл обговорили перспективи проєкту «Підприємливі діти: Луцьк-Люблін». Під час бесіди запланували поїздку до Польщі, дискутували щодо труднощів з комунікацією та шляхів вирішення цієї проблеми.
У четвер, 8 лютого у Луцькій міськраді відбулася зустріч зі студентами ВНУ в рамках міжнародного проєкту «Підприємливі діти: Луцьк - Люблін». Навчально-промоційний проєкт реалізують Волинський національний університет імені Лесі Українки спільно з Луцькою та Люблінською міськими радами, Університетом імені Марі Кюрі-Склодовської та ГО «Ефект дитини» в рамках виконання «Програми підтримки малого і середнього підприємництва».
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/M1TV1ja3oIb86PUpV0iHkYC8b3B619GZf9Lay54y.jpg)
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/I15VhrQHMjmZR97jjvxGwENo76ZVNx6kOimECgbA.jpg)
Директор департаменту економічної політики Борис Смаль розповів, що проєкт реалізують третій рік поспіль. Ідея народилася після зустрічі представників Луцької міської ради та Люблінської міської ради. Плани були великі, проте саме в той день розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну.
«Попри всі труднощі, обидві сторони: Люблін та Луцьк успішно реалізують цей проєкт. Першочергово планували їздити двом сторонам одне до одного, але наразі триває війна, українських студентів вивести не так просто, а польським студентам моторошно приїжджати в Україну.
Тому цього року зустріч буде проходити в онлайн форматі. Однак, наразі тривають переговори щодо екскурсії українських студентів до Польщі».
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/HofZl1bkc6V6QwSKLb7j6IyCv73bhoCEcOy2AMkp.jpg)
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/1cBce5jkRqItAHxzJWm8EJZsNYImhr89TyT5QzxS.jpg)
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/6mRungsGjVJuQOvnoSU2ilxOlgyHjs9x5gWZvl2s.jpg)
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/TtMSgQN8I2JgdXClBaNb1mBsQwK4jhON8HSRXPY3.jpg)
Також Борис Смаль порекомендував студентам зосередитися на вивченні польської мови:
«Витягніть за цих пів року польську мову, її дуже просто вчити. Я в 40 роки вивчив за два місяці, по книгах та фільмах, хоча дуже хотілося б, щоб було живе спілкування.
Коли ви будете влітку виходити з цього проєкту, ви повинні знати і вміти більше, ніж сьогодні на цій зустрічі. Тому спілкуйтеся між собою та поляками, тоді ви будете знати більше».
В межах проєкту цьогоріч Луцька міська рада вперше провела конкурс на визначення майбутніх учасників «Підприємливих дітей» серед школярів. Переможців визначили аналізуючи їхні креативні ідеї щодо підприємництва та заробітку грошей.
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/638eabprlCCt7CFySRwg8x8Je9fWPZjBnhZEnAGC.jpg)
![У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів](https://vsn.ua/storage/image-icons/H0csjntTyqHyNDoH6TbMJgcpoHnl1dQAv16TMaza.jpg)
Загалом проєкт передбачає співпрацю з компаніями та підприємцями міст Луцьк та Люблін з одночасною підтримкою кваліфікованих кадрів з університетів обох сторін. Через багатовекторне спрямування під час реалізації проєкту підвищується рівень економічних знань серед дітей молодшого шкільного віку, креативність та підприємливість молоді, що в кінцевому випадку призведе до зростання підприємництва серед випускників, які виходять на ринок праці після завершення навчання.
Читайте також:
• У Луцьку студенти своїм талантом допомагають захисникам країни
• У Луцьку «сонячні діти», танцюючи спортивні танці, встановили рекорд України
• На Волині залучать понад 50 мільйонів гривень з ЄС для облаштування реабілітаційного центру