У Луцьку обговорили перспективи міжнародного проєкту для студентів та школярів
Студенти ВНУ імені Лесі Українки спільно з викладацьким складом, представниками міської влади та школярами луцьких шкіл обговорили перспективи проєкту «Підприємливі діти: Луцьк-Люблін». Під час бесіди запланували поїздку до Польщі, дискутували щодо труднощів з комунікацією та шляхів вирішення цієї проблеми.
У четвер, 8 лютого у Луцькій міськраді відбулася зустріч зі студентами ВНУ в рамках міжнародного проєкту «Підприємливі діти: Луцьк - Люблін». Навчально-промоційний проєкт реалізують Волинський національний університет імені Лесі Українки спільно з Луцькою та Люблінською міськими радами, Університетом імені Марі Кюрі-Склодовської та ГО «Ефект дитини» в рамках виконання «Програми підтримки малого і середнього підприємництва».
Директор департаменту економічної політики Борис Смаль розповів, що проєкт реалізують третій рік поспіль. Ідея народилася після зустрічі представників Луцької міської ради та Люблінської міської ради. Плани були великі, проте саме в той день розпочалося повномасштабне вторгнення в Україну.
«Попри всі труднощі, обидві сторони: Люблін та Луцьк успішно реалізують цей проєкт. Першочергово планували їздити двом сторонам одне до одного, але наразі триває війна, українських студентів вивести не так просто, а польським студентам моторошно приїжджати в Україну.
Тому цього року зустріч буде проходити в онлайн форматі. Однак, наразі тривають переговори щодо екскурсії українських студентів до Польщі».
Також Борис Смаль порекомендував студентам зосередитися на вивченні польської мови:
«Витягніть за цих пів року польську мову, її дуже просто вчити. Я в 40 роки вивчив за два місяці, по книгах та фільмах, хоча дуже хотілося б, щоб було живе спілкування.
Коли ви будете влітку виходити з цього проєкту, ви повинні знати і вміти більше, ніж сьогодні на цій зустрічі. Тому спілкуйтеся між собою та поляками, тоді ви будете знати більше».
В межах проєкту цьогоріч Луцька міська рада вперше провела конкурс на визначення майбутніх учасників «Підприємливих дітей» серед школярів. Переможців визначили аналізуючи їхні креативні ідеї щодо підприємництва та заробітку грошей.
Загалом проєкт передбачає співпрацю з компаніями та підприємцями міст Луцьк та Люблін з одночасною підтримкою кваліфікованих кадрів з університетів обох сторін. Через багатовекторне спрямування під час реалізації проєкту підвищується рівень економічних знань серед дітей молодшого шкільного віку, креативність та підприємливість молоді, що в кінцевому випадку призведе до зростання підприємництва серед випускників, які виходять на ринок праці після завершення навчання.
Читайте також:
• У Луцьку студенти своїм талантом допомагають захисникам країни
• У Луцьку «сонячні діти», танцюючи спортивні танці, встановили рекорд України
• На Волині залучать понад 50 мільйонів гривень з ЄС для облаштування реабілітаційного центру